muhabbet kusu kırık gaga

merhaba
2-3 m. kusu formuna sordum pek cevap gelmedi. söyle bi sorun var i.imgur.com yeni aldıgım aldıktan sonra farkettigim bi sorun, üstteki gagasi alttakinden kücük. galiba kırılmıs. Acaba eski haline zamanla gelir mi ?

kanama yoksa kendi haline bırakın denilmiş, ama kuşa aynı kırık diş gibi ağrı verebiliyormuş

kanama varsa veterinere götürün diyor:

voices.yahoo.com

Edit: muhtemelen eski haline dönmez zira şekil bozukluğu olabilir de diyor.

ama onun da kapısı sizdeymiş sakın geri götürmeyin lütfen.

beslenmesini dikkatle izleyin rahat yiyip içebiliyor mu?
  • neferkitty  (22.07.14 23:21:26 ~ 23:25:33)
beslenmesinde sıkıntı olabilir yalnız o gagayla. veterinere gösterebilirsen iyi olur.

  • xenophobe  (23.07.14 02:07:30)
ben de götürmek istemiyorum da galiba su an alısma asamasinda su icip yem yedigini daha görmedim.

  • sylow  (23.07.14 13:01:29)
Bence veterinere goturun cunku kusun agrisi varsa ondan da yiyemiyor olabilir..

  • neferkitty  (23.07.14 13:26:32)
acayip acıdım ya, veterinre götür mutlaka. kuşlardan çok az muayene ücreti alıyorlar zaten, bi sigara parası en fazla.

bi defa bizim bahçeye muhabbet kuşu gelmişti. kediler avlayacaktı, aldık kafese koyduk. zor uçuyordu zaten, sonradan anladık ki mantarmış. tüm tüyleri mantar yüzünden döküldü, çirkinlik ötesiydi. veterinere tedavi ettirdik ki 3-4 ay sürdü düzelmesi ve acayip güzel müthiş bir kuş çıktı ortaya. hala da bizim evde, arızalı bi tip.
  • kamera motor  (23.07.14 13:36:14)
aslinda durum o kadar da vahim degil. galiba cekindiginden yemiyo ben yokken yiyo olmasi lazim kabuk buldum bi kac tane disarda.

  • sylow  (24.07.14 22:10:53)
bak burda gagası yüzünden beslenemeyip anokreksiyaya giren kuşlardan bahsetmiş.

püre şeklinde özel yemek hazırlaman gerekebilir eğer yemiyorsa

www.birds-online.de

en azından veterineri arayıp sor bi zahmet, ne verebilirim diye yazıktır kuşa can yahu..
  • neferkitty  (24.07.14 22:30:19 ~ 22:31:54)