Sigorta hizmetleri neden internetten sunulmuyor?

Yani bir kasko, bir trafik sigortası ya da ne bileyim, seyahat sigortası olur, zorunlu mesleki sorumluluk sigortası olur... bunlar neden internetten yapılamıyor?

tamam diyeceksiniz nette var siteler. ama hepsi de eninde sonunda seni bir acentaya falan yönlendiriyor. sıklıkla da acentalar daha uygun fiyat veriyor.

bu işin mantığı ne?

sözleşme imzalanması gerekiyordur. sigorta yapılacak eşyaya eksper bakması gerekiyordur...

  • inheritance  (22.07.14 16:53:10 ~ 17:12:06)
valla seyahat sigortası alırken sağlığıma, trafik ve kasko için arabama, zorunlu mesleki sigorta yaparken çalışma şeklime bakan bir eksper olmadı...

  • siradisi00  (22.07.14 16:55:33)
eskiden vardı. Sigortam.net'ten (sanırım) yaptırıyorduk hatta seyahat falan için. tarihlerini yaşını vs seçiyordun ve tüm firmaların fiyatları geliyordu, tek tıkla ödüyordun, adresine kargoyla belgeyi yolluyorlardı. Sonradan durdu. Ya yasa çıktı ya da acenteler isyan etti de sigorta şirketleri yasakladı, bilemiyorum.

  • whoosie  (22.07.14 17:19:21)
zaten sistem öyle işliyor.

siz bana söylüyorsunuz ben acenteye talimat veriyorum onlar teklif veriyor.kabul ederseniz poliçenizi evinize gönderiyoruz.

yani zaten internetten alıyormuşsun gibi oluyor
  • colorwithnotexist  (22.07.14 17:30:05)
yoo sigortam.net hala yapıyor o işi. adamların işi bu zaten. sen bilgilerini giriyorsun onlar sana hangi şirket kaça yapıyor gösteriyor, sonra seçiyorsun istersen kendin online hallediyorsun ödeme işini, istersen telefona yönlendiriyorlar seni. acentayla falan uğraşmıyorsun. poliçe de ücretsiz geliyor. ben en son özel sağlık sigortamı böyle yaptırdım. hatta bazı şirketler online teklif sunamıyor, o yüzden telefonla görüştüğünde daha fazla seçenek oluyor. sözlükteki başlığa bakın isterseniz: eksisozluk.com

  • rencideedipadivar  (23.07.14 10:45:41 ~ 10:46:44)