puzzle yapıştırma

1000 parçalı bir puzzle yaptım ve bunu çerçevelettirmek istiyorum. Bunu yapmak için puzzle yapıştırıcı aldım. BüST ARTDECO böyle jöle ya da unu kıvamında bir şey verdiler.

Bunu neyle, nasıl süreceğim? Ön yüze özellikle parça aralarına sürmem lazımmış. Hiçbir şey ile de karıştırmayacağım sanırım. Yardımcı olur musunuz?

ben şöyle yapmıştım:

yaptığım puzzle ı benzer oranlarda bir sunta yoluyla ters çevirdim. sonra bu yapıştıcıyı biraz su ile karıştırıp, yapıştırmak istediğim kartonun üstüne boca edip, dağıttım. sonra ters çevirdiğim puzzle ın üstüne bu yapıştırıcılı kartonu yapıştırdım. biraz halının altında beklettim. ertesi gün bir çerçeve yaptırdım oldu.
  • silver apple  (22.07.14 16:24:27)
ben kalın bir çift taraflı bant alıyorum (eni geniş olanlardan)

ve arkasına yapıştırıyorum. Daha sonra da karton gibi bir şeyi puzzle ın arkasına sabitliyorum yine bantın diğer yapışkan yüzüyle.

Çerçeveletirken de büyük rahatlık oluyor. O yapıştırıcılar biraz dandik geliyor da bana.
  • safepassage  (22.07.14 16:25:30)
Arka yüze mı süreyim yani? Ön yüze sürüp renklerin vs de bozulmasını falan engelleyeceğini söylemişlerdi. Arka daha mantıklı gibi ama arkadan yapınca yapıştırıcı etkisi ile biraz ıslanırsa sorun olmaz mı? Arkası başka bir tür malzeme gibi.

Bir de ne ile süreceğim bunu? Fırça, sünger, peçete ya da ne ile?
  • nawar  (22.07.14 16:31:00 ~ 16:35:28)
Daha önce bir çok kere puzzle'ı ön tarafından tozu sulandırarak yapıştırdım ve bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sizin de yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Ancak belirtmemde fayda var benim yapıştırdıklarım Educa idi. Farklı bir marka ile uğraşıyorsanız bir şey diyemem...
  • sku  (22.07.14 16:44:23)
şimdiye kadar arkasına gazete kağıdı veya ince karton koyarak önden yapıştırdım.

  • inheritance  (22.07.14 16:49:09)
herkese teşekkürler.

koli bandına giremedim. bir yerde hata yapar elime yüzüme bulaştırırım dedim. hani bant düz yapışmaz, onu düzelteyim derken parçası çıkar vs. diye.

alta gazete serip, üst yüzeye bunu sürdüm, kartvizit ile de yaydım. bıraktım şimdi öyle kuruyor kendi kendine. daha sonra çerçevelenmeye gidecek.

@adslmodem o dediğini nereden bulabilirim? kalite, şu bu fark edecektir diye düşünüyorum. normal öyle gerip bırakacak mıyım? görüntüyü etkiler mi?
  • nawar  (22.07.14 17:14:11)