çok stresliyken

sakinleşmek için ne yapıyorsunuz? açıklanmasını beklediğim başvuru sonucu var. en erken 6 gün sonra açıklanacak-15 günü de bulabilir. yaklaşık 2 aydır bekliyorum, çoğu gitti azı kaldı ama ben de bittim bu arada. artık uyuyamıyorum, sabah 8'de kalkıp bütün gün deli gibi koşturduktan sonra yorgunluktan artık düşüp bayılacak seviyeye kadar gelsem bile yatınca beynim kendi kendine hala çalışıp duruyor, bir konuyu bırakabilirsem diğerini düşünüyor. "işler nasıl yetişecek" telaşı şu an en büyüğü. neyse deyip onu geçiştiriyorum, "işler yetişirse devamının altından nasıl kalkacağım" diye böyle zincirleme gidiyor. durduramıyorum kendimi.

böyle bir durumda ne yapayım? artık işimi bile yapamaz hale geldim. çık dışarı gez dolaş demek çözüm değil. dışarı çıkınca da o beyin çalışmmaya devam ediyor. stand-by'a alma gibi şansımız yok mu?

edit: "tatile çık" da demeyin. günübirlik bi gezide harcayacağım muhtemel bir 10 tl bile hayati önem taşıyor beklediğim sonuç için.

denizle desarj oluyorum ben. sessiz, sakin bi yerde denize 1 saat bakınca sakinleşiyorum. sen de buna benzer bir yöntem geliştir. dağılan dikkatini tekrar topla ve odaklan.
~ mesela şu an bi ton kritik işim varken, burda takılmam da sakinleşmek için ehe

  • widee  (22.07.14 15:57:18 ~ 15:59:32)
Şu anda öldüğünü düşün. Ciddi ciddi düşün bunu. Cenazeni hayal et. Sen yoksan iş de yok. O yüzden kendine kız ve dünya işlerinden uzaklaş. Bahsettiğin şeyin olmadığını kabul et. Ya da planladığının çok kötü bir sonuca sebep olduğunu. Umut etmek seni bu hale sokuyor. Umut etmeyi bırak ve dışarı çık. Zamanı hızlandıracak değilsin.

  • hohoya  (22.07.14 16:13:19)