Şu yoğun günde 3-5 dk huzur buldum, o arada Faydalı olayım dedim

selamlar gencolar!

ebemin ağladığı bir iş günüyle daha karşınızdayım. sabahtan beri arada 3-5 dk boşluk buldum ki dedim şöyle bir oturayım, ayaklarımın ağrıdığını şimdi farkediyorum. sonra kendi kendime sordum; "love cigerim, bugün insanlık için naptın?" ve tam da o anda hiçbişey yapmadığımı farkettim, üzüldüm, utandım. o zaman şuraya bir duyuru açayım da insanlar okusun dedim.

evet, ne sıkıntınız var bugün a canlar? sökülün! (dökülün!)

belki ben, belki başka biri yardımcı olabilir. tikler biraz geç gelebilir, ama illa gelir...

bugünkü sıkıntım yüzmeyi bilmiyor olmam. :P yarına allah kerim.

  • dessy  (22.07.14 15:16:45)
acil para bulup aradığım kalemleri almam gerek.

  • harekatamiri  (22.07.14 15:22:44)
1 haftadır sakal bırakıyorum, bu hafta 2 olacak, 2 hafta da tatil, 4 haftalık sakal. planım güzel ama kaşınıyor :(

  • [silinmiş]  (22.07.14 15:22:59)
malezya uyruklu anne baba ve cocuklar laızm reklam castı için fotograflı sunum istiyolar hala bulamadım ajanslar geri dönmedi ilkel yollara basvurdum iş bitmiyor ruhum daraldı hofff

  • slalom  (22.07.14 15:25:19)
Acil para bulup fatura yatırmam gerek.

  • ufukcel  (22.07.14 15:32:04)
@dessy, sıkıntın bu olsun da, sen okyanus tatili falan istiyordun bi ara, ben de seni balık kız olarak hayal etmiştim :)

@harekatamiri, nasıl kalemler? kaç para?

@douchebag, 1 hafta tatilde, 1 hafta da döndükten sonra bıraktım. kaşıntıdan duramadım kestim. yazın sakal feci bişey, bence eylül gibi falan başla. neyse seninki kolaymış :)

@slalom, couchsurfing'e sordun mu?

@ufukcel, faturaları ben de yatırmadım daha, sayende yeni aklıma geldi, sağolasın! :(
  • loveinaflipbook  (22.07.14 15:36:31)
@loveina tanesi 20 lira. 3-5 rengini almam lazım acil,ve cebimde 3 liram var :)

  • harekatamiri  (22.07.14 15:37:46)
@harekatamiri, online alınabiliyo mu bunlar? link falan versene? merak ettim...

  • loveinaflipbook  (22.07.14 15:39:19)
@blossom, seninkine çare okulu bırakıp şirketi geri aramak falan olur heralde ama bence yapma. bir kere geldilerse tekrar gelirler. ya da sen mezun olunca gider tekrar başvuru yaparsın, hatırlarlar.

  • loveinaflipbook  (22.07.14 15:49:23)
love ciğerim bugunkü sıkıntım gözüm aciyor, batıyor.
çok sevgili kornea'm zedelenmiş, dolayısı ile beni zorluyor.

  • hatunun biri  (22.07.14 16:02:37)
benim bir sıkıntım daha var, sebepsiz yere heyecan yaşıyorum. napçaz? :P

  • dessy  (22.07.14 16:06:42)
üniversite okumanın bi boka yaramadığını anladım.
çaycıyla aramda 150 lira fark var.
hayallerim yıkıldı.
  • heee  (22.07.14 16:09:17)
aşık olabilirim de, olmayabilirim de. bir süredir böyle, bir karar veremedim. ha ilk şık zaten felaket, ikincisini de yürek kaldırmıyor.

  • devilred  (22.07.14 16:13:01)
giriş böyle olabilir hee, çaycı çaycı kalır sonuçta, sen 3-5 sene sonra rahatlarsın. üzme canını bunun için. okulda deneyim kazanamıyorsun, okulun vereceği en güzel şey yabancı dil, bilgisayar bilgisi ve vizyon. işi işte öğreniyorsun.

  • [silinmiş]  (22.07.14 16:15:38)
@hatunun biri, kremler var, bir doktora görün yazsın, 2-3 güne kalmaz geçiriyor hemen. o kadar zaman da sıkarsın artık dişini :)

@dessy, bu konuyu bilahare konuşucaz :)

@heee, panpa çok yıpratma kendini, istersen o kadar paraya bu kadar köfte misali takıl, ya da hakkın olanı ara bu arada dışarıda.

@devilred, sıkıntıların en güzeli de sendeymiş! bir de mesaj atmıştım sana, hatırlatayım...
  • loveinaflipbook  (22.07.14 16:19:13)
Bu ay inanılmaz derecede kredi kartı yükünün altında ezilmekteyim. Bütün borçların neredeyse son taksitleri bu aya denk geldi. Bu yetmezmiş gibi bir de binada çatıya bakım onarım yapıldığı için oraya para vermemiz gerekti. Bayram geliyor aile ziyareti o da bir masraf. Tez yazıyorum hocanın istediği bölümü eklemek için sabahtan beri bilgisayar başındayım hala işin içinden çıkamadım. Tezi bitirmek için önümdeki süre azalıyor. Teşekkürler ama sayende biraz tezden uzaklaştım ve azıcık kafam dağıldı.

  • Dr_Stat  (22.07.14 16:22:35)
Bugünkü sıkıntım, alacağım elbisenin bedenine bi türlü karar verememekti, gözümü karartıp seçtim bişey. Şimdi sıkıysa da elbisenin geleceği 1 haftayı bekle bakalım. Olacak mı olmayacak mı. Sonra da ona ayakkabı bulma sıkıntısı var. Şimdi de uyusam mı, denize mi gitsem sıkıntısı var. Galiba denize akşam girerim, şimdi uyumayı seçicem. Pfff hayat çok zor :/

  • pandispanya  (22.07.14 16:24:34)
pandispanya, sen hala elbise almadın mı anacım?

  • dessy  (22.07.14 16:27:57)
Bugün nihayet aldım dessycim, sana daha önce gösterdiğim 3 elbiseyi de geri gönderdim, bugün seninkilerin ikisini de aldım :)

  • pandispanya  (22.07.14 16:30:49)
@Dr_Stat, valla bende de para dertleri var, ama insan kendine de ayırmalı biraz. kenara koyabiliyorsan sonradan gezmelik, eğlenmelik, dinlemelik bişeyler de ayır. sonrasında bütün hepsi geçince güzel oluyor.

@pandispanya, iki bedenini de alsaydın sen de? bi de antaylada mıydın sen? denize git orda uyu, akşam güneşi çok da yakmaz, sonra kalkar bi denize girersin oh! ama boğulma, dikkat et, çok göz aldın üstüne :P
  • loveinaflipbook  (22.07.14 16:32:33)
pandis, elbiseler geldiğinde bana haber ver. bedenimiz uysaydı sana verebilirdim gerçi elbiseyi kullanman için. herşey free recycling aşkına!

  • dessy  (22.07.14 16:34:12)
genel olarak sosyalleşme sorunum var yeni bir şehre geldiğimden dolayı, bi de ayrıldık o da tam oldu üstüne, o yüzden meşgul olayım diye bir sürü şeye başladım, go oynamaya, kendo yapmaya, motosiklet klubüne falan, tamda dert gibi olmadı ama içimdeki gel gitleri aşmam lazım

  • mirty  (22.07.14 16:34:28)
Dessy: ya aklıma gelmedi, yoksa sana sorardım, kendi bedeninin karşılığı olarak seçtiğin bedenden memnun kaldın mı diye? Gerçi hala sorabilirim, soruyorum :)

Loveinaflipbook: neden göz aldığımı anlamadım ama 1 haftadır sahilde uyumaktan yoruldum :D bugün evde kışı yaşamaya kadar verdim. Klima 18'de. Bi yataktan diğerine yuvarlanıyorum haha :D
  • pandispanya  (22.07.14 16:37:59)
bedenin kaç ve aldığın beden ne?

  • dessy  (22.07.14 16:41:45)
Bedenim 34-36 arası kalıba göre değişiyor. 4 beden aldım.

  • pandispanya  (22.07.14 16:43:20)
bence 8 alaydın daha iyi olabilirdi. elbisenin kalıpları dar çünkü. ben de 34-38 beden arası değişiyor giydiklerim, UK 8 alıp iade etmiştim. 10'da cuk oturdu.

  • dessy  (22.07.14 16:47:38)
daha önce gidip görüştüğüm yerin esas müdürüyle iş görüşmesine gittim.

iyi geçmediğini düşünüyorum, moralim bozuk.
  • o degil dee  (22.07.14 16:48:05)
evde yalnız oturuyorum.
biram bile yok

  • rakicandir  (22.07.14 16:48:06)
göründüm love göründüm.
damla vs de aldım.
ama geçene kadar bi kaç gün zorlayacak sanırım.
  • hatunun biri  (22.07.14 16:50:35)
Tatlım sen UK 8 diyorsun, ben US 4 aldım ve sanırım aynı beden oluyorlar :)

  • pandispanya  (22.07.14 16:51:49)
ooops, evet, US benimki. Ona göre şey ettirirsin o zaman. Bol şans!

  • dessy  (22.07.14 16:53:13)
Çooook teşekkür ederim ayrıca düşünceli teklifin için de :)

Loveinaflipbook, senin dertleşme duyurunu da sohbete çevirdik kusura bakma. Sana da teşekkürler :)
  • pandispanya  (22.07.14 16:55:32)
@mirty, bence az bir yolun kalmış, bitecek gibi algıladım ben. ayrılığın da üstesinde gelebilirsen tamamdır bu iş :)

@o degil dee, hiç belli olmaz, ummadığın anda geri dönebilirler. umudunu yitirme.

@rakicandir, 10 olmadan kap birkaç tane bira, sonra zor biliyorsun, malum...

@hatunun biri, için rahatlasın diye kırmızı göz olduğum zamanki iğrenç resmimi paylaşırdım ama mideniz bulanmasın şimdi, 1,5 hafta o gözle ve o acıyla dolaştım ortalıklarda. değerini bil :)
  • loveinaflipbook  (22.07.14 16:57:50)
ben de şu anda o şekilde dolaşıyorum love:)

  • hatunun biri  (22.07.14 17:02:12)
@hatunun biri, bunu sen istedin :) nasıl dolaştığını bilmiyorum ama 2-3 güne geçecek bişey benimki kadar değildir.

  • loveinaflipbook  (22.07.14 17:13:13)
Klima carpti bugun kotuyum:)

@douchebag
Ben de cok zorlandim, 3 hafta sonra rahatladi artik hic rahatsiz etmiyor sabret:)
  • delifaruk  (22.07.14 17:45:41)
kac sene gecti liseden mezun olali hala ne okuyacagimi bilmiyorum. aileye de yuk olmak istemiyorum daha fazla bir ascilik kursuna gidip ascilik yaparken mi okusam diye dusunuyorum. ondan da sikilirim gerci ben hemen. hayallerim icin cok ayrintili planlar yapip sonra sabirsizlik yapip birakiyorum, en iyisi dolandirmadan direk bir seyler yapmak sanirim ama parasiz culsuz yasamayi goze alamiyorum sanirim 30 40 yaslarimda, simdi 20lerde cekiliyor ama..sonra pisman olmak istemiyorum. napim loveinaflipbook :(

  • babamasoliimbananickaldirsin  (22.07.14 18:04:16)
@delifaruk, eve gidince yat dinlen.

@babamasoliimbananickaldirsin, ufak adımlarla plan yapmak her zaman iyidir. öncelikle büyük hedeflerini al, onlara ulaşmak için neler gerekiyor, adımlara böl. para ise, geçici olarak para kazanabileceğin bir imkan yarat, başka bir şey ise ona yönel. sonra bu birikimlerinle esas hedefine oyna derim ben. evet, zaman alacaktır illa ama güzel bir şeyler olsun istiyorsan da değer bence.

@incikupeliadam, geçen konuştuğumuzu yap, gelişmeleri bildir ;)

bunlar da hatunun biri'ne gelsin:
başlangıç hali-
33.media.tumblr.com
zirve hali-
31.media.tumblr.com
  • loveinaflipbook  (22.07.14 18:13:30)
ya duyuru tatlı mısın, sevimli misin, şebek misin nesin :) şurada herkes birbirini avutmuş, teselli etmiş, gaza getirmiş be, ne güzel insanlarsınız :) cümleten topunuzun yanaklarından sıkarım :))

hadi benim de derdime bi derman olun da göreyim :) biz de ofiste 2 kişi tüm arkadaşlarla güle oynaya geçinip giderken cadı bi direktörün saçma sapan kaprislerine boyun eğmedik diye işimizden olduk. bi de üstüne yıllardır kategorimde gözü olan kız çat diye benim kategorimi üzerine almış ben ayrıldıktan sonra.(zaten direktörü gaze getirip 2 kişiyi işten çıkarttıran da bu kız arkadaş)

Ben şimdi neye üzüleyim?
Gözüm gibi emek verdiğim kategorimin kumpasa kurban giderek ayağımın kaydırılmasına mı?
Sabahtan akşama Küçükçekmece senin Samandıra benim iş görüşmelerinden, kendimi birilerine anlatmaya çalışmaktan halimin kalmamasına mı?
Babam üzülmesin diye ona söyleyemeyip (işimi çok sevdiğimi biliyordu), her aradığında yalan söylemeye mecbur kaldığıma mı?
Önümüzdaki aya tüm tazminatımın sıfırı tüketeceğine, kira fatura nasıl ödenecek diye uyku uyuyamadığıma mı?

Bugün bu sıcakta regl sancısı içinde kıvranırken iş görüşmesine 4 saatlik yol gidip geldim, allahtan görüşme iyi geçti. Yoksa oturup ağlıyor olurdum şu an.

Yine hep bi umut var di mi duyuru..:)
Boşverelim sağlığımız yerinde olsun da..(Ha o günde 4 saat yol çekmeme rağmen(metrobüs-otobüs-yürüme)yine de çok sevdiğim ex işim yüzünden de dizlerimde rahatsızlık çıktı. merdiven çıkarken falan bildiğin kemiklerden gırç gırç diye ses çıkıyor :(
Neyse duyuru sakinim :(
  • lambada  (22.07.14 19:26:26 ~ 19:27:07)
@lambada, iş hayatındaki iğrenç insanları boşver. onlar yüzünden sinirlenmeye gelmiyor valla, olan yine kendine oluyo. kanser mi olalım?? işini kaybetmene üzüldüm ama umarım tez zamanda bulursun, hatta şu iyi geçen görüşme olumlu sonuçlanır da bir an önce başlatırlar. hayat inişli çıkışlı, inişler kadar çıkışlar da var. umarım bu inişin kısa sürer.

kısıtlı parayla kira, aidat, fatura kabusları görmeyi bilirim, zamanında az cebelleşmedim onlarla. ama emin ol bir şekilde geçiyor, benimkiler hiç ummadığım şekilde geçmişti, umarım seninki de geçer hemen. diz olayına da aşinayım, merdivenlerden uzak durman lazım artık, inip çıkmaktan sakın, yoksa ilerisi için sakat :\ sağlık önemli, mutluluk şart!
  • loveinaflipbook  (22.07.14 19:40:52)
çalışma alanın ne lambada?

  • [silinmiş]  (22.07.14 19:42:23)
saolun varolun arkadaşlar,birbirinize yazdıklarınızı bile okurken moral buldum valla:) duyuruyu çoook seviyorum söylemiş miydim :)

@loveinaflipbook; aslında birkaç kişinin günahını tüm insanlara maletmemek lazım ama bildiğin insanlığa, çalışma hayatına, emeğe her şeye güvenimi kaybettim. her an her şey olabilir, herkesten her türlü vicdansızlık beklenebilir. her şey boşa, pul kadar değerimiz yok yeryüzünde algısındayım bu dönem. ki hayatımda her zaman %100 iyimser,neşeli, başkalarını da neşelendirmeyi, mutlu etmeyi seven biriydim.
ben kendimi bulamıyorum şu son bir kaç aydır..

diz bunların yanında ne ki, yine de tavsiyelerine uyucam söz, sağolasın :)

@douchebag; fmcg deyim, hızlı tüketim. Marka Yönetimi/Pazarlama Dept. çok rekabetçi, entrikalıdır saolsun ama canımdır benim canım:)
teşekkürler ilgin için :)
  • lambada  (22.07.14 19:51:53 ~ 19:58:42)