Şarjdan çıkartılınca yavaşlayan diz üstü bilgisayar

Monster marka bir diz üstü bilgisayarım var.geçen hafta içini temizlettim.Bu hafta şarjdan çıkarttığım zaman girdiğim bütün oyunlarda yavaşlama oluyor , fare kontrolleri yavaş gidiyor veya pingim düşük olmasına rağmen oyun içerisinde kasma yaşanıyor.

Daha önce böyle bir sorunum yoktu 7 aydır kullanıyorum sizce sebebi nedir?

güç yapılandırması ona göre ayarlanmıştır. windows'un değil de bilgisayarın kendi güç yapılandırma seçenekleri varsa pilde çalışırken işlemci ve grafik işlemciyi düşük performansta çalıştırarak güç tasarrufu sağlar. kasmanın nedeni budur.

  • himmet dayi  (22.07.14 11:50:52)
sarja takiliyken maksimum guc, pille calisirken tasarruf falan seklinde bi secim yapmis olabilirsin(default da gelmis olabilir tabi bilemedim) guc ayarlarindan ya da varsa monster'in kendi power management yazilimindan

  • buzzlightyear  (22.07.14 11:51:32)
zannetmiyorum belki başka bir sorun olabilir ama güç planı ayarları değişmiş olabilir. yani prizde veya bataryada işlemci çalışma hızı veya performans ayarları yapılabiliyor burdan. okuyunca aklıma bu geldi. şu şekilde yol alabilirsin
denetim masası-->sistem güvenlik-->güç seçenekleri-->plan ayarlarını değiştir-->gelişmiş güç ayarlarını değiştir-->burdan ustten yuksek performansı seçip deneyebilirsin

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (22.07.14 12:02:40)