kolum yandı ne yapmalıyım :( (capsli)

merhaba, 4-5 gün once kolum caydanlıga değdi ceviz buyuklugunde bi yanık oldu.onra su topladı ve patladı yani suan kahverengi bi yanık lekesinin ortasında etim gorunuyo.her gün silverdin ve bepanthen suruyorum ekstra bişey yapmam gerekli mi çok feci duruyo.ne kadar zamanda geçer bide, önerileriniz var mı :(

ay kıyamam bi eczaneye git :(

  • tolga asp  (22.07.14 01:45:37)
acile gidecektin. gitmediğine göre çok yapacak bir şey kalmamış. kremlere devam.

  • fayfim  (22.07.14 01:45:49)
kantaron yağı yanıklara iyi geliyor. Birde doktor tabiki.

  • fifi  (22.07.14 01:45:56 ~ 01:46:12)
Şu anki durum için bir önerim yok ama kudret narının yanık izlerine çok iyi geldiğini gözlerimle gördüm, bi bakın.

  • marjory  (22.07.14 01:49:06)
15-20 gün içinde yanan deri soyulur.

silverdin'i acısı geçtikten sonra bırakın. bepanthen yerine fito krem kullanırsanız derinin yenilenme süreci hızlanır.

deri soyulduktan sonrada kalan kızarıklığın geçmesi ve iz kalamaması için 3-6 ay süresince contractubex kullanın.
  • islergucler2  (22.07.14 01:49:55)
peki bu iz geçirici kremlerden kullansam, o yağların hepsinden kullansam izi geçer mi 2-3 yıl sonra :( bu arada foto da ekledim.

  • lampetia  (22.07.14 01:56:10 ~ 01:56:26)
@islergucler2 +1

contractubex kesinlikle sonunda kullanmanız gereken şey, keşke daha önce bilseydim ben de bu mucizevi kremi.

labda yüzüne hidroklorik asit değen arkadaşım, ameliyat izlerini yok etmede de annem kullandı. ve oldukça başarılı.

ben de üç sene önce çaydanlıkta yaktım kolumu, o gün çok sinirliydim ve bakmadım bile kendi durumuma. sonra silverdin kullandım ama iş işten geçmişti. biraz düzeldi gibi ama hala sağ kolumda çaydanlığın ağzının izi var, c şeklinde. kalmasını istemiyorsan kesinlikle kullan onu. yine de bir dermatoloğa görünmen de yararına olur, geçmiş olsun :)
  • ariciklakurbagacik  (22.07.14 02:01:17 ~ 02:04:24)
ya benim ayağıma kaynar kelle paça çorbası döküldü. hemen patetes rendeleyip koymuştuk :D krem kullandığımı bile hatırlamıyorum ama senin bu kolundaki yanıktan daha beterdi. şu an iz falan yok. bu kolundakinin de izi kalmaz. rahat ol.

  • elorelia  (22.07.14 02:16:33)
ben de sudocrem diyorum. onarma kabiliyeti çok yüksek. iz bırakmaz. her gün sudocrem sür.

  • yirmisantim  (22.07.14 02:28:39)
madecassol bulundurun. evde, bir yere giderken de çantanızda olsun. yanıkla başı dertte olan biriyim. çözümü böyle buldum. yanık oluşur oluşmaz sürün. iz filan bırakmıyor, su toplanmasına da engel oluyor. şu an bile kolunuzdaki yanık izine faydası olur. metal yanıklarında kalan izi yok ettiğini kendim gözledim. oldukça büyük bir alandı hem.

geçmiş olsun.
  • oinone pe  (22.07.14 07:53:52)
madecassol +1
kızgın tencere, çaydanlık, ocak demiri her türlü şeyle kendini yakmayı başaran bir insanım madecassol sağ olsun izi kalmadı hiçbirinin.

  • oranjlaturanj  (22.07.14 08:11:20)
denenmiş bir yöntemden bahsetmek istiyorum. yanık olayı akabinde 5-6 tane yumurtanın beyazını sarısından ayırıp, yanmış kısım üzerine tatbik edip 3-4 saat öyle kalmasını sağlarsanız inanılmaz hızlı iyileştiğini göreceksiniz. ben duyduğumda "hadi lan" demiştim. ama denediğimde "yok artık" dedim :)

  • zam sampiyonu domates  (22.07.14 08:14:29)
zamanla geçecektir üstünü örtme ve bir yerlere sürtmemeye çalış,
geçmiş olsun

  • basond  (22.07.14 10:12:27)