ssd + ram

tamam, aslında bunu daha önce sormuştum ama paramı anca toparlayabildim.

laptopum: hp pavilion dv6-3055et

2x4gb ram + ssd alacağım. dvd-rom yerine de eski hdd'yi takacağım.

sonra dvd-rom için usb filan ayarlarım onda sıkıntı yok.

bütçem 800 lira filan maksimum. ürün tavsiye edebilecek kimse var mı benim için?

ssd en az 240 gb olsun diyorum aslında ama şu anda 320 gb hdd var, onu bile dolduramadım, sanırım gereksiz olacak.

bir de ben hala nasıl format atılır filan bilmiyorum. yani biliyorum da, sonrasına güvenemiyorum.

bu parçaları alıp bi bilgisayarcıya mı götüreyim aleti yoksa "aslında evde yapmak da çok kolay" mı dersiniz?

güzel ssd olarak samsung 840 pro var 256gb şu an vatan bilgisayarda 515 TL... kalan paraya da ram alırsınız misler gibi...

zaten ssd alacaksanız en az 240/256gb alacaksınız; ssdde her daim biraz boş yer kalacak...

format kısmı kolay; bir dünya anlatım var video var internette
  • mortar  (21.07.14 23:49:35)
SSD yi çok büyük almana gerek yok, işletim sistemini SSD ye kurarsın bir de hızlı çalışmasını istediğin programları kurarsın yeter. Arşiv yapmak için SSD kullanmana gerek yok.

Montaj için Youtube'dan videosunu bulur evde kendin yaparsın. Ben öyle yapıyorum. Vidaları nerden çıkardığını hatırlaman yeterli zaten...

Format atma aşamasına gelince zaten yardım alırsın yine buradan.
  • Johnny Drama  (21.07.14 23:49:35)
120 ideal 240 birazcık lüks daha fazlasına gerek yok

evo 400 civarında
m4 crucial falan 350 tl civarında ikiside fiyatına göre iyi

ram 8 gb gereksiz ama sen bilirsin.
  • ceycey e  (21.07.14 23:56:48)
kendim yapabilir miyim diye merak ediyorsan,
ssd almadan önce, dvd sürücüsü kızağı al. dvd sürücüsünü çıkartıp eski hdd ni tak. bunu yapabiliyorsan ssd yi de aldığında hdd nin eski yerine takarsın.
:)
  • titiraprap  (22.07.14 00:08:17)
Bir de caddy lazım sana tabi. Şöyle bir şey ;

www.wiredsystems.com

dx.com dan 30 liraya falan alırsın.

www.dx.com
  • Johnny Drama  (22.07.14 00:11:21)