Film adı soruyorum

selamlar,
uzun süredir bir filmi hatırlamaya çalışıyordum, böyle dilimin ucunda gibi geliyor adı ama artık pes ettim, yardımlarınızı bekliyorum,
sahne olarak sadece bir sahneyi hatırlayabiliyorum ve azıcık da filmin havasından bahsedebilirim,
şimdi sahne şu şekildeydi, bir lisede veli toplantısı yapılıyor, spor salonu gibi bir yerde olabilir, düğünlerde kız ve erkek tarafının oturması için sandalyeler iki grup şeklinde sağlı sollu yerleştirilir ya, ortadan da gelini babası getirir, oturma düzeni öyle, karşılarında da öğretmen(ler?) bulunuyor, esas kızın(veya oğlanın?) annesiyle babası da bulunuyor toplantıda, ve öğretmenlerden birinin seçtiği bir kitap hakkında bir tartışma çıkıyor, klasik bağnaz ve çirkef amerikalılar olmaz böyle şey, çocuklara zararlı böyle şeyler diye karşı çıkıyorlar filan, annemiz de buna karşı çıkıyordu hatta ayağa filan da kalkıyordu güzel güzel giydiriyordu , bu arada da eşi onu sakinleştirmeye çalışıyordu.

film 90 sonrası bir film heralde, hatta 2000 sonrası da olabilir, dili ingilizce, böyle soğuk renkler hakimdi hep, cıvıl cıvıl bir film değildi diye hatırlıyorum, geçtiği yeri de sallamam gerekirse, büyük şehirlerde geçen bir film değildi, hani böyle kendi halinde yaşayan kasabaları vardır ya bunların, öyle bir ortam olabilir...
cevaplarınızı bekliyorum...

donnie darko diyorum.sallıyorum.

  • posteriti  (27.06.09 22:55:33)
yok ya donnie darko değil, ama baktım şimdi ordaki sahneye, cidden bayağı benzer bir olay varmış...
yardımı olur belki, donnie darkodaki salon ufak ve eğimliydi, benim bahsettiğim düz ve çok daha büyük bir yerde (spor salonunda?) geçiyordu...

filmi de çok güzel bir film olarak hatırlıyorum yaaa,ismini bulup izleyebilsem keşke...
  • bcdhms  (28.06.09 00:48:31)
ya ona baktım netten de izlemediğim bi film o :)) veya televizyonda izledim belki sonra da unuttum...
gene de teşekkürler

  • bcdhms  (28.06.09 01:11:29)
Tam olarak hatırlayamıyorum ama Field of Dreams te sanki böyle bir sahne geçiyor.

  • iustitia omnibus  (28.06.09 12:44:41)