Klavyeden ses ayarlama kısayolları

Eskiden bilgisayarın sesini Fn+F11 ile kısıp Fn+F12 ile açabiliyordum ama şimdi olmuyor. Nasıl tekrar oldurabilirim?
Teşekkürler..

hocam combofix kur.

  • fuuz  (20.07.14 22:56:37)
FN tuşunun işlevini değiştirmiş olmayasın? Direk F11 ve F12 çalışıyor mu onu kontrol et bir.

  • onexey  (20.07.14 23:09:51)
25 liraya tekrar olmasını sağlarım.

  • air  (20.07.14 23:12:07)
Gereksiz olduğunu düşündüğüm programları kaldırdıktan sonra böyle oldu, galiba yanlış bir şey kaldırdım. Ya da klavyeyi temizlerken yanlış bit şeylere basmış olabilirim. F'ler çalışıyor, sorun Fn'da galiba. Sadece ses değil diğer kısayollar da gitmiş.

  • mezzosprite  (20.07.14 23:19:32)
Çalışıyormudan kastım o değildi. Bazı aletlerde ayar olur; mesela F11 normalde tam ekran yapar FN ile basarsan Ses kapar. FN tuşunun işlevini değiştirirsen normalde sesi kapatmaya, FN'e basarsan tam ekran yapmaya başlar.

F11 çalışıyor dediğine göre bu bahsettiğim değil durum, öyle olsa farkederdin.

Gereksiz programları kaldırmaktan basedince şu durum ortaya çıkıyor, o tuşlara başınca ekrana grafik gelmesini sağlayan programı da kaldırmışsın. Ama bu durumda tuşların yine de çalışıyor olması lazım. Tuşların çalışmadığına emin misin? Ekrana uyarı çıkmaz ama sesi açıp kapatırlar normalde.

Notebook'sa marka modeline, harici klavye ise onun marka modeline göre üreticinin sitesinden uygulamasını indirip kurarsan grafik gelmeme sorunu çözülür. Diğeri de belki çözülür.
  • onexey  (20.07.14 23:30:37)
yapamadım, marka ve modelin sitesinden hangi programı indireceğimi de bilemedim. sistemi geri yükle gibi bi şey vardı, onu yapsam düzelir mi sizce? hem grafik hem de işlev sorunu var bence.

  • mezzosprite  (02.08.14 16:49:09)
Marka model söyleyin bir bakalım uygulama var mı üreticinin sitesinde.

  • onexey  (03.08.14 06:53:38)
teşekkürler.. Asus eee pc seashell series

  • mezzosprite  (03.08.14 18:11:19)
Bilgisayarın altında tam modeli yazar, Eee PC 1015P gibi. O lazım. Bir de işletim sistemi.

  • onexey  (03.08.14 18:57:23)
15G29L0007B0 olabilir mi modeli? Eee PC ... diye bi şey göremedim. İşletim sistemini nerden anlıyoruz? Çok cahilim :(

  • mezzosprite  (03.08.14 19:11:30)
Yok değil :) Şu linktekini bir dene bakalım: dlcdnet.asus.com

  • onexey  (03.08.14 19:19:39)
şu an deneyemiyorum bilgisayarda başka biri oturuyo ama deneyeceğim, çok teşekkürler

  • mezzosprite  (03.08.14 19:24:31)
"bunun daha sonraki bir versiyonunu zaten yüklemişsin ama yok ben ille de bunu yükleyeceğim diyorsan önce ötekini kaldır da gel" diyor ama programlarda aradım hotkey nerde diye, bulamadım.

bilgisayar şunlardan biri:
www.asus.com

hiçbir yerinde model bilgisi bulamadım, şeklen de bu ikisine çok benziyor, ayırt edemedim.

şurada işe yarar bilgi olabilir belki: s27.postimg.org
  • mezzosprite  (04.08.14 02:08:06)
Program ekle/kaldır listesini atabilir misin?

  • onexey  (04.08.14 07:04:58)
  • mezzosprite  (04.08.14 17:18:52)
Şunu kaldırmayı bir dene: "Hotkey Serive" o da olmazsa "CapsHook"

  • onexey  (05.08.14 11:37:49)