Televizyon - USB - Altyazı Sorunu

Televizyon LG,

USB'yi takıyorum filmi görüyor, lakin altyazıyı hiç görmüyor. srt uzantılı da koydum sub uzantılı da koydum; otomatik görmediği gibi dosya varmış gibi de davranmıyor.

Sebebi ne ola? Bi yardım, teşekkürler.

Edit: film ile altyazı adını aynı yapmayı da denedim, yine olmadı.

altyazinin kapali olma ihtimali olabilir belki. lg'ler altyaziyi ayri bir klasor olarak gostermiyor.

  • montauq  (19.07.14 21:47:47)
tv'nin yazılım güncellemesi var mı baktın mı?

  • hematoz  (19.07.14 21:49:13)
@hematoz

yazılımı güncelledim

@montauq onu nereden açabilirim? lg kullandın mı daha önce?
  • piston aşağı indi  (19.07.14 21:51:18)
filmi oynatirken kumandadan settings dugmesine basinca bir menu aciliyor. menunun birkac bolumu var. orda altyazi , rengi , ses senkronu , sinema efekti vs gibi ayarlar olacak. hatta kaynak kodu yazan yerden turkceyi secip turkce karakter gorunurlulugunu acabilirsin.

edüt : la640s modeli var bende
  • montauq  (19.07.14 21:56:55 ~ 21:59:46)
@montauq

menü kısmından altyazıyı buldum, lakin aç-kapa seçeneği yok, yani tıklanmıyor oradaki hiçbir yere.
  • piston aşağı indi  (19.07.14 22:01:02)
altyazi ile film adinin ayni olduguna emin ol. film piston.avi ise altyazi piston.srt olsun. piston(tur).srt olmasın.

bir de altyazi ile film ayni klasor icinde olsun.
  • montauq  (19.07.14 22:04:41)
aynı sorun başıma geldiğinde farklı altyazı indirerek çözmüştüm durumu. alakası ne bilemedim ama belki denersin.

  • rayde  (19.07.14 22:38:41)
Ya biz yeni bi 3d lg aldik.

Ayni sorunu yasadik. Sonra cok abuk bi yerde bulduk.

Filmin ayarlarini yaptigimiz yerde sagda bi ok vardi. O ok meger altyaziyi gösterecegimiz menüyü cikaran ve tiklanan bir okmus.

Usb yi tak
Filmi oynatinca pause yap
en sagda bi ok var ona git ve bas
sub menusu gelcek

Orda olmali.
  • la traviata  (19.07.14 22:39:03)
O sub menüsüne girince sol tarafta sub on/off paneli off da duruyo olabilir.

  • la traviata  (19.07.14 22:40:17)
Filme ve altyazıya sade bir isim verip denedin mi?

  • rare  (20.07.14 00:38:27)