arduino nano ile uyumlu sensör?

arduino sensörlerim var.
IR ve ultrasonik algılayıcı... bu iki dostumuz arduino mini ile uyumlu mu? kesin bilgiyse rt'liycem ona göre haa... :D

kimin sensörleri?

  • alperz  (19.07.14 18:00:04)
nasıl yani kimin arduino nun kendi sensörleri

  • john caseyden halsizce  (19.07.14 18:04:19)
sensörlerin çıkışı nedir ona bakmak lazım.

arduino mini 14 digital 8 analog giriş varmış uymaması için bir sebep yok.
  • orpheus  (19.07.14 18:28:59)
bence de yani arduino nun kendi ürettiği sensörse değişik kartlarla uyumludur diye düşünüyorum ben de ama arkadaşlardan herkes iyi bak şöyle olabilir böyle olabilir diye kafamı karıştırıyo

  • john caseyden halsizce  (19.07.14 18:31:11)
  • john caseyden halsizce  (19.07.14 18:36:01)
bende açılıyo valla ama yazayım ben adını.. sondaki Arduino HC-SR04 ultrasonik sensör

  • john caseyden halsizce  (19.07.14 18:39:33)
Sensör üreten sadece Arduino değil. Başka firmaların da sensörleri var. O bakımdan sordum.

Bu arada, sorun çıkabilecek tek şey, Mini'nin besleme gücü olabilir. Pin başına 40mA verebiliyormuş. Ona dikkat et. Gerekirse sensörü harici olarak beslersin.
  • alperz  (19.07.14 18:51:14)
heee bak 40mA önemli ben engelden kaçan robot yapıcam da ondan soruyorum bunları.. iki tane dc motorum var bütün çalışacak olan o yani

  • john caseyden halsizce  (19.07.14 18:52:37)
vazgeçtim arduino nano kullanıcam, nano da usb kablosu var daha rahat tekrar ediyorum nano kullanıcam. ayrıca bir arkadaştan öğrendiğime göre arduino sensörü her çeşit arduino kartıyla çalışırmış

  • john caseyden halsizce  (19.07.14 19:49:48)
Arkadaşın bir üç dört yıl geriden geliyor galiba.

Arduino Due ile uyumluluk sorunları olan Arduino üretimi shield'lar ve sensörler var. Biraz lehim işiyle çalışıyor gerçi. Ama doğrudan olmuyor.

Nano iyidir. Anladığım kadarıyla robot araba yapacaksın. İşini görür o alet.
  • alperz  (19.07.14 20:16:02)
haa sensörlerin giriş gerilimlerini karttan vermicez yani tamam.. iyi oldu bu bilgi.

peki karttan versek nolur ki?
  • john caseyden halsizce  (19.07.14 23:56:24)