2 yıllık mezunlarının 9 ay askerlik yapması gerekmiyor mu?

üni okumayanlar 12 ay 4 yıllık mezunları 6 ay yapıyorsa matematiksel olarak 2 yıllık mezunlar da 9 ay askerlik yapmalılar. 2 yıllıkların da 12 ay askerlik yapması adaletsizlik değil mi?

not: 2 yıllık bölüm mezunu değilim.

Askerlikle matematiğin ne alakasi var amk

  • dafuq  (19.07.14 15:44:42)
ben 4 yıllık okulu 5 yılda bitirdim ama 5,5 ay yaptım. bildiğin kazıklamışlanmışız şimdi farkettim kardeş. 4,4 aydan fazla yapmamalıymışım :(((

  • lamneth  (19.07.14 15:47:55 ~ 15:48:34)
6 yıl okuyanlar da 12 ay yapıyor. ya onu ne yapalım?

lanet olsun tsk'nın matematiğine :(
  • calzoncillos  (19.07.14 15:51:02 ~ 15:53:07)
Önlisans mezunları için yanlış hatırlamıyorsam Afyon'dan bi milletvekili kanun teklifinde bulundu ortaöğretim mezunları ile aynı süre askerlik yapmasınlar diye ama değişen birşey olmadı, bundan sonra da değişen birşey olacağını sanmıyorum..

  • EkimBebesi  (19.07.14 15:51:07)
yani adaletsizlik var ama o zaman yüksek lisans yapanlar da bişey ister.bu böyle sürer.ama ben de katılıyorum adaletsizlik var

  • high hopes of the sozluk  (19.07.14 15:53:44)
doktorlar 6 sene+2 sene devlet emriyle zorunlu hizmet +4 sene uzmanlık yapıyor da 12 ay askerlik yapıyor, üzerine de parasıyla bedelli bile yapamıyorlar. o zaman onlar bi selam verip çıksınlar:)

  • shubulubapshubaptishaluva  (19.07.14 16:08:27)
askerliği yeni yapıp geldim. ben olsam 4 yıllık bitirene 1 yıl, 2 yıllık bitirene 9 ay, lise bitirene 6 ay askerlik yaptırır diğerlerini hiç askere bile almazdım.

  • nedendir bilinmez  (19.07.14 16:49:38)
@nedendir bilinmez +1 iyi yere temas etmişsin. şu anki sistemde daha mantıklı.

@error522'nin düşünce sistemiyle gidecek olursak o zaman doktor mühendis avukat-savcı bunların hiç askere gitmemesi lazım. Mevzubahis ülkeye hizmetse bu adamlar zaten kendi alanlarında ülkeye hizmet edebilecek kıvama gelmişler. Askerde niye kürekle ot yolduruyorsun bunlara o otu yolacak adam mı kalmadı ülkede bunlardan başka öyle değil mi ? Değerli kaynakların boşa israfı gibi birşey oluyor bu.
  • maxhoper  (19.07.14 16:56:11 ~ 16:57:48)