şuanda israil filistine 'tam olarak' neden saldırıyor?

nedir bu işin ana düşüncesi?

hamas

  • bira sisesi kapagi  (18.07.14 15:44:35)
hamas'ı yok etmek. Tünellere saldırıyor. Hamas'ta özellikle sivillerin olduğu yerlerde toplantı yapıyo götü yemiyo ayrı yerlere çekilmeye.

Yani biri sivillerin arkasına saklanıyo.(Biz ölürsek onlar da ölsün)
Diğeri de bu ikisini vuruyor.

Hamas ve israil aynı bokun laciverti yani.Ordaki çocukların ölümünden israil kadar en az hamas da sorumlu.
  • acukali ekmek  (18.07.14 15:44:46)
hamas'ın terör altyapısını (silahları, füzeleri, sığınakları, depoları, tünelleri) imha etmek.

  • ezeriko  (18.07.14 15:46:40)
bunlar hep siyonizimdhaksz.

israil ve filistin yillardir kanli bicakli. genelde israil bicakli ama.

ayruca filistinin basinda hamas denen bir illet var ki su anda hic bir televizyonda duyamazsin bu adamlarin ismini ilginc.

son olaylar da hamas 3 israilli vatandasi kacirdi. ve oldurdu.arada bir gonderdigi ama israillin demir kubbe denen savunma sistemine takilan fuzelerde var tabi. israilde buna karsilik hamasin oldugu yerleri bombaladı.

hamasın sivil halki siper olarak kullanmasi gibi bir sikiklik de var isin icinde. ben humanis bir insan degilim teroristi suclusu gebersin ama o cocuk cesetleri insani kahrediyor abi.

ha sonuc olarak ne olacak israil bir kac gune/haftaya cekilir.
bizimki ler sahaya iner ölen cocuklarin siyaseti yapilir falan.

kimse somut bir adim atmaz.
zaten turkiyenin atacagi adimdan ne olur da ab nato falan keske siviller olmeseydi der gecer.
  • kutsalbok  (18.07.14 15:48:57 ~ 15:50:21)
Yahudilerin Filistin topraklarına hayvanca yerleşmesini yanlarına kâr bırakmamak için direnen Hamas'a saldırmak.

  • m e b  (18.07.14 15:50:32)