[]

fmf (ailevi akdeniz ateşi) ve tecil

Merhaba, 2002 yılından bu yana fmf hastasıyım duzenlı olarak ılacımı kullanıyorum, lisans dıplomamı aldım ve askerlik subesine gittim 2 yıl tecil ettirmek icin, cunku yuksek lısansa basvururken yapmam gerekiyor ve kurumsal bir şirketten kabul aldıgım için gerekli olan bir belge. Tecili yaptırmak için gittim, muayene olmam gerektiğini bilmiyordum. 2 belge verdiler kronik rahtsızlıgınız varmı, ilac kullanıyor musunuz vs diye. Doldurmadan once gorevlıye anlattım durumu. Gataya sevk edilirsin vs dedi.
Sorum su; tecil için, ben gataya yatmak zorunda mıyım? Üniversite mezununun zaten 2 yıl tecıl hakkı var. Yük. lisansım için sadece tecilimi belgelemek ıstıyorum bu kadar. 
Evet zorundasın. Belki çürük verirler zaten daha iyi değil mi?


  • esenboga  (17.07.14 19:30:24) 
bence fmf için askerlikten muaf etmezler ama.


  • vendorth  (17.07.14 19:35:48) 
Yatırmıyorlar hastaneye. Ayaktan muayene ediyorlar. Ama uzun sürebilir. Bir günde hallolmaz o mesele.


  • sutlu nescafe  (17.07.14 21:49:51) 
mesai arkadaşım fmf sayesinde askerden muaf.


  • snowman  (17.07.14 22:14:37) 
FMF'i olanlar muaf ediliyor askerlikten. Ben kadınım ama acildeki zevzek doktor "tüh, erkek olsaydın askerlikten yırtardın, çektiğin ağrıya değerdi" diye insanı deli eden bir cümle kurmuştu. (FMF'in ataklarını bilen, neye sinirlendiğimi çok iyi anlayacaktır.)


  • istinyede bekle  (17.07.14 22:24:32) 
Bilgi verim dedim; yaklaşık 2,5 hafta önce muaf oldum askerlikten.


  • emir135  (03.01.15 17:13:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.