kitap önerisi

En son Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan ve Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam'ını okudum. Adalet Ağaoğlu hiç okumadım, onun hangi kitaplarını önerirsiniz? Şu sıralar Türkçe kitaplara sardığım için yabancı önermenize gerek yok. Tür olarak roman seviyorum ama çok iyi bir oyun da okuyabilirim; örneğin bu aralar Cyrano de Bergerac okuyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

nietzsche ağladığında

  • sytemofadownmanyagi  (17.07.14 14:51:58)
bir düğün gecesi'nden başlayabilirsin sanırım.

  • o degil dee  (17.07.14 14:51:58)
sabahattin ali ve yusuf atılgan'ın diğer romanlarını da okudunuz mu? sabahattin ali'nin kuyucaklı yusuf-kürk mantolu madonna'sı, yusuf atılgan'ın anayurt oteli'de güzeldir.bu ikiliden devam et derim :)

  • willzyx  (17.07.14 14:52:51)
latife tekin - sevgili arsız ölüm

  • sirena  (17.07.14 14:55:18)
Kürk mantolu Madonna okumadan Sabahattin Ali okudum deme

  • olsun  (17.07.14 15:16:30)
Peyami safa'nin tum kitaplari ozellikler bir tereddutun romani ve yalniziz.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (17.07.14 15:23:34)
Kuyucaklı Yusuf, Anayurt Oteli

ORhan Kemal, Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Hasan Ali TOptaş bunlardan okuyabilirsiniz.

isterseniz kitaplarından önerebiliriz.
  • mea maxima culpa  (17.07.14 15:36:12)
Sabahattin Ali'nin külliyatını okuyabilirsiniz. Kürk Mantolu Madonna roman, Değirmen, Sırça Körk vs hikayelerden oluşuyor, bunları okuyun derim.

Adalet Ağaoğlu'nu Bir Düğün Gecesi'nden başlamayın, olaylar bağımsız gözükse de nehir roman şeklinde, Ölmeye Yatmak-Bir Düğün Gecesi-Hayır sırasıyla okuyun.

Aziz Nesin okuyun derim bir de, Zübük özellikle. Murathan Mungan-Yüksek Topuklar olabilir roman bu, hikayeleri de olabilir Kadından Kentler gibi...
  • mutlusismankedi2015  (17.07.14 15:55:49)
Peyami Safa - Yalnızız gelir o okuduklarının ardından (ama Yusuf Atılgan'ın ve Sabahattin Ali'nin diğer romanlarını da mutlaka oku)
Sonra da Gündüz Vassaf - Cehenneme Övgü.

  • amelie poulain  (17.07.14 15:58:27)
orhan pamuk - masumiyet müzesi, benim adım kırmızı
sabahattin kudret aksal - gazoz ağacı
yaşar kemal - ince memed
yusuf atılgan - anayurt oteli
sunay akın - tuncay terzihanesi
reşat nuri güntekin - bir kadın düşmanı
cengiz aytmatov - beyaz gemi
rıfat ılgaz - külliyatı
oğuz atay - tutunamayanlar
ahmet hamdi tanpınar - saatleri ayarlama enstitüsü ve huzur
hakan günday - kinyas ve kayra ve ziyan
ihsan oktay anar - galiz kahraman ve puslu kıtalar atlası
barış bıçakçı - bizim büyük çaresizliğimiz
murat menteş - dublörün dilemması
hasan ali toptaş - gölgesizler ve bin hüzünlü haz
vedat türkali - bir gün tek başına
emrah serbes - erken kaybedenler
ferit etgü - leş
murat uyurkulak - tol
sema kaygusuz - yere düşen dualar

aklıma bu kadar geldi.
  • papillon7  (17.07.14 16:54:10)
halide edip adıvar - mor salkımlı ev
nihal atsız - ruh adam

  • them bones  (17.07.14 17:00:30)