kayıt dondurma nasıl yapılmalı?

Merhaba,

Çalıştığım için gidemediğim örgün öğretimli mükemmel bir okulum var. İkinci üniversitem oluyor kendisi. Çok gitmek istesem de hayat şartları şu aralar müsaade etmiyor. Bu yüzden kayıt dondurmayı düşünüyorum. Okulu da söyleyeyim belki farklı bir prosedür uygulanıyordur, bilenler lütfen yardımcı olsun: Mimar Sinan GSÜ.

Şimdi ben birinci sınıf öğrencisiyim, paket program verildi ama adam gibi girdiğim ders sayısı 2, okula toplam gitme sayım 4 falandır. 2013 eylülde girdim. Kayıt dondurmak için ne yapmak gerekiyor? Ayrıca dondurunca bir daha en geç ve en erken ne zaman açılabiliyor? Dondurmasam sorun olur mu? Okuldan atılmak istemiyorum.

www.msgsu.edu.tr
sayfa 4, İzinler ve hakların saklı tutulması

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine bağlı yükseköğretim kurumlarında öğrencilere, Yükseköğretim Kurulunca belirlenen haklı ve geçerli nedenlerin bulunması veya öğretimlerine katkıda bulunacak üniversite dışı burs, staj, araştırma ve benzeri imkanların ortaya çıkması halinde ilgili yönetim kurulunun kararı ile izin verilebilir. İzin süreleri; bir defada en çok iki yarıyıl, öğretim süresince toplam en çok dört yarıyıl olabilir. İzinden
yararlanan öğrencinin kaydı dondurularak öğrencilik hakları saklı tutulur. İzin süresi öğretim süresinden sayılmaz.
Öğrencinin izinden yararlanabilmesi için; sağlık kurulu raporu ile belgelenmiş sağlık nedenleri, doğal afetler, tutukluluk, mahkumiyet ve askerlik tecilinin kaldırılması gibi öngörülmeyen nedenler dışında, yarıyıl başından itibaren
en geç 30 gün içinde ilgili yükseköğretim kurumuna başvurması gerekir.
Sağlık kurulu raporu ile belgelenmiş sağlık nedenleri, doğal afetler, tutukluluk, mahkumiyet ve askerlik tecilinin kaldırılması gibi öngörülmeyen nedenler dışında geçmişe dönük olarak izin verilmez.
İki yarıyıl izin verilmiş öğrencilerden birinci yarıyıl sonunda Üniversite’ye dönmek isteyenlerin bağlı bulundukları yükseköğretim kurumuna yazılı olarak başvurmaları gerekir.
Sağlık kurulu raporuyla belgelenen ruhsal bozukluğu nedeni ile tüm öğretim süresi içinde dört yarıyıl kayıt donduran öğrenciden, öğrenimine devam edebileceğini gösteren sağlık kurulu raporu istenir. Sağlık kurulu raporunu
getirmediği sürece öğrencinin kaydı yenilenmez.
  • kobuzchu kiz  (17.07.14 14:33:25)