Sizin yaptiginiz pizza tarifi

Evde pizza yapmak istiyorum basit bir sey. Ama cok fazla degisik cesit var sitelerde.

Ben klasik mumkun oldukca ince hamurlu pizza severim.

Hamurunu da kendim yapmak istiyorum. Maya kullanilanlardan istiyorum. Sucuk misir peynir vs kullanicam basit klasik bi sey yani.

Bana denediginiz bir pizza tarifi linki verebilir misiniz tsk. Oyle pogaca gibi olanlardan istemiyorum.

ben hamuru ekmek fırınından alıyorum. kendiniz de yapabilirsiniz tabii. sos için ben domates salçası + biber salçası + sıcak su + tuz + karabiber + sarmısak tozu karıştırıyorum. peynirde de kaşar peyniri ağırlıklı ama arada biraz mozarella ve eski kaşar da rendeliyorum. (mozarella'yı rendeli hazır pakette alıyorum). malzemelerden sonra pizzanın üstüne bolca beyaz susam serpiyorum. güzel oluyor.

  • ezeriko  (17.07.14 14:27:52)
yaşmaya, un, tuz, su ve biraz zeytinyağıyla hamuru mayalıyorum. üzerine rendelenmiş domates kekik ve karabiberle sos, peynir işte canımın istediği malzemeleri koyup önceden ısıtılmış 200 derece fırında 15-20 dk pişiriyorum çok güzel oluyor

  • sirena  (17.07.14 14:30:14)
www.sibelinkahvesi.com
Ben bunu yaptım, pek güzel oldu. Yani hamurunu buradan yaptım, üzerini kafama göre süsledim. Tek kişilik yapacaksanız malzemeyi ikiye bölün.

  • whoosie  (17.07.14 14:33:29)