iphone 4s vs 5s

selam dostlar;
yarin iphone almaya gidecegim ancak 4s ve 5s arasinda kararsiz kaldim, bir fikir verebilirseniz sevinirim.
Celiskide olmamin sebebi
1. Fiyat farki; 4s bin lira civari iken 5s 2 bin civari
2. Iphone 6; bir yada iki ay icerisinde iphone 6 cikacak. Ilk ciktiginda 3 bin gibi bir fiyattan cikacagi icin 6 alma dusuncem yok acikcasi ancak 6 ciktiginda 5s in fiyati duser diye dusunuyorum bu yuzden de simdi alip iki ay sonra pisman olurum diye korkuyorum, bu sebeple simdi 4s alip iki ay sonra satip 5s e gecme fikri hasil oldu.
Telefon alma 2 ay bekle demeyin, telefonum bozuldu mecbur alacagim.
Bu kosullar dogrultusunda siz olsaniz hangisini secerdiniz?

yeni iphone çıkınca eskileri ucuzlamaz. 4 yada 4s belki ama 5 ve 5s aynı kalır. yıllarca hep böyle oldu. eğer imkanın varsa 5s al

  • GibsonRulesv2  (17.07.14 13:28:34)
5s'in fiyatı öyle pişman edecek kadar düşmez. Bulduğun en uygun fiyattan al kullan..

  • calzoncillos  (17.07.14 13:32:22)
4S almak çok gereksiz geldi bana, 6 çıkınca 5S'in fiyatı öyle çok ucuzlamaz hatta bence hiç ucuzlamaz. 5S al gitsin.

  • elikası  (17.07.14 13:38:27)
iphone 6 asla 3000 den çıkmaz 2300 falan

  • psyence fiction  (17.07.14 13:39:07)
5s al derim

  • mutlusismankedi2015  (17.07.14 13:48:03)
tavsiye isterseniz, gsm hattınızla size uyan bir taahhütlü pakete girip bedavadan (veya ayda 3-5 tl extraya) bir android telefon alın, birkaç ay idare edin, çıkınca da iphone 6'ya geçin. 5'le 6 arasında çok büyük fark olacağını düşünmüyorum.

  • ezeriko  (17.07.14 13:54:14)
5s nerden baksan bir yıl daha bu fiyat civarından satılır

  • monkey  (17.07.14 13:55:38)
iphone samsung değil, piyasası düşmüyor. 4s'e 400tl temiz satanı bulursan ben alayım @comptrol
ben 4s kullanıyordum, altı ay garantisi kaldıydı, 1200tl'ye bi gümrük müfettişine sattım, gidip Vatan'dan sıfır 1200 tl'ye yenisini aldım.
5s de alabilecek durumum vardı ama telefona da o kadar para vermeyi istemiyorum. çalışan insanım telefonun o kadar lüksünü gtüme mi sokacam. 4s al geç, paran çoksa 5s al.

not: taahütlü alma pişman olursun, nakit iyidir.
  • bana da mi lolo  (17.07.14 14:24:42)
Apple ın fiyat politikası sabit. Yeni çıkan eskisinin fiyatını alır. Eskisi bir öncekinin. 3000 tl tek kalemde telefona verecek adam yok. O psikolojik sınıra gelinmedi henüz.

  • watanabe san  (17.07.14 14:31:48)
aslında bende aynı durumdayım, 3 senedir 3gs kullanıyorum. Şimdi 4s(1200 TL) mi yoksa 5s(1900 TL) mi alsam diyorum. Arasında 700 TL fark var. Mevcut telefonumu satabileceğimi bilsem kesin 5s alırım.

  • piotr  (17.07.14 14:32:22)