[]

part-time çalışanın yıllık izni

Part-time calisan kisi bir yili doldurdugunda izin hakki kazaniyor mu?
Evet ise bu izin kac gün oluyor? 
migrosta part time çalışırken 15 gün kullanıyorduk 1 yıl sonra.


  • sotw  (17.07.14 11:59:00) 
Elbette, 1 yıllık süre iş akdine uygun olarak yerine getirilmişse 14 günlük ücretli izne sahip olacaksınız. Sadece bu değil kıdem, ihbar tazminatı gibi haklar da kısmı süreli çalışanlar için söz konusu.


  • opium  (17.07.14 12:21:07 ~ 12:33:54) 
Mesela ben haftanin 3 gunu calisiyorum.
Bir hafta izne ciktigimda iznimin 7 gününü degil, 3 gününü mü kullanmis oluyorum?

  • dize getiren  (17.07.14 12:35:33) 
1 hafta izne çıktığınızda 6 gün izin kullanmış olursunuz.


  • icemint  (17.07.14 12:37:01) 
part-time çalışma bizim iş kanunumuzda tanımlanmış bişey değil. normal çalışanın ne izin, kıdem vs hakkı varsa sizinki de aynı.


  • niye ama  (17.07.14 12:38:19) 
Öyle bir mantık söz konusu değil. 7 gün izne çıktığınızda 7 günü kullanmış olursunuz.


  • opium  (17.07.14 12:44:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.