Brüksel-Bruges-Amsterdam rotası nasıl sizce?

tek gidilir mi? kaç gün ister ortalama? pahalıya patlar mı? backpack gezisi olarak düşünebilirsiniz.

teşekkürü bir borç bilir, borcuma daima sadık kalırım. teşks!

edit: sonbahar-kış civarı gidilmesi planlanıyor. yaz gezisi olmayacak yani.

brugge tek sıkabilir. ben sırf biralar için 3 gün kalırdım ama 1,5-2 gün ideal. brüksele gitmedim ama kim gittiyse baymış bilmiyorum. amsterdam 1 gün mantar yiyo zaten.2 günde etrafı gezsen 3 gün yeter.

(müze gezmeyi sevmediğini varsayarak konuştum)

ayrıca brükselde pegasusus indiği hava alanından şehir merkezlerine servisler var internetten alırsan bileti 5€ serviste ödersen 20€ gibi bi fiayatı var. araştır internetten al bileti.
  • prezarlatif  (16.07.14 16:42:14)
tek gidilir. ne yapmak ve nereleri ziyaret etmek istediğinize bagli olarak sure değişir ama 3-5 gun yeter diye düşünüyorum.

  • for the record  (16.07.14 16:42:53)
Bruges için bir gün yeter. Gecesi tekrar yola çıkabilrsin. Brüksel'e hiç gitmedim ama orada bi attraksiyon yok diyola. Brüksel'de yaşayan arkadaşım orayı illa görmek istersen 1 gün yeter demişti. Amsterdam için ise maks 2 gün diyorum.

Edit: Bruges bence tek sıkmaz. Çünkü orası masalımsı bi yer. Görmek isteyeceksin her noktayı. Amsterdam gibi eğlence merkezi değil. Tabii benim yorumum böyle :) Amsterdam'da tek sıkılrsan CS yaparsın.
  • dessy  (16.07.14 16:45:24 ~ 16:49:25)
o zaman mantıklısı; önce Amsterdam, sonra Bruges yapıp, ardından Brüksel'den sadece dönmek anladığım kadarıyla :)

  • loveinaflipbook  (16.07.14 16:53:10)
Ben luksemburg-bruksel-paris-amsterdam turu aldim gruppaldan 1050tl ye. Normalde tur almazdim ama ekstralar dahil bu fiyat diyince, backpacking yerine tur aldim.
Tek gidersem +500tl fark vericem. kasim ya da aralik. Deger mi ben de bilmiyorum:)

  • delifaruk  (16.07.14 16:53:18)
Aynen. Tam tersi de olabilir. Hangisinin gidiş/dönüşü uygunsa o şekilde yap bence.

  • dessy  (16.07.14 17:00:41)
Tek gittim bruges a. Hem güneş hem de ciddi yağmuru gördüm aynı gün. Yağmurda harikaydı. Mümkünse tek gidilmezse daha iyi ama tek gidince de ölmüyorsun.

  • puc  (16.07.14 17:01:58)
Tek gidilcekse Amsterdam 2 gün, brugge 1 gün, Brüksel 2 gün.

Brugges güzel eyvallah ama çok ufak ve hareketsiz. Bira denencekse aynı biralar Brüksel de de var. Ben Brüksel i beğenmiştim. Zaten Grand Palace ı için bile görmeye değer. Avrupa nn en güzel meydanı.

Önceden güzel hazırlanıp gidersen Brüksel de yapılcak çok şey var brugge a göre 100 kat daha canlı hem. bana kalsa brugge günübirlik zaten fazla abartıyolar şu şehri.
  • merkezefendi  (16.07.14 17:23:53)