Beşiktaş Jimnastik Kulübü vs Beşiktaş Spor Kulübü

beşiktaş jk yönetimi neden ismini beşiktaş sk diye değiştirmemiş ya da değiştirmiyor?

beşiktaş tarihi hakkında detaylı bir araştırma yapmadım (git: #6202311) şu entryde beşiktaş jk'nin nasıl kurulduğu anlatılmış. jimnasitk kulübü olarak kurulan beşiktaş jk'de ilerleyen dönemlerde başka branşlarda da sporcular yetiştirilmeye başlanmış ama adı jimnastik kulübü olarak kalmış.

günümüzde de çeşitli branşlarda faliyet gösteren beşiktaş jk neden ismini fenerbahçe sk ya da galatasaray sk yapmıyor? mantıklısı o değil mi? tüzükte mi bir bağlayıcılık var yoksa tarihe saygı, geleneğe bağlılık mı?

mesela yönetim çıkıp "bundan sonra beşiktaş spor kulübü olarak anılacağız" dese taraftarın tepkisi ne olur?

not : fenerbahçeliyim.

ne gerek var?

bir beşiktaşlı olarak değişmesini istemezdim mesela ben..
  • calzoncillos  (16.07.14 14:51:28)
Beşiktaş Jimnastik Kulübü daha güzel.

Beşiktaşlı değilim.
  • angelus  (16.07.14 14:52:21)
@nerobianco A.Ş kısmı şirket yapısına sahip olduklarından dolayı geliyor sanırım. mesela KAP'a bildiri verildiğinde fenerbahçe a.ş deniyor, kendi sitesinden açıklama yapıldığında fenerbahçe spor kulübü deniyor.

benim takıldığım nokta "jimnastik kulübü" bünyesinde farklı farklı branşların olması. mantıklı durmuyor ama ortada da 100 yılı aşan bir alışkanlık ve tarih var.
  • piramitleri kimin yaptigini biliyorum  (16.07.14 15:08:36)
bir beşiktaşlı olarak tarihimize saygılıyım. istersen beşiktaş at boku kulübü olsun. fark etmez.

  • zam sampiyonu domates  (16.07.14 15:30:55)