Fransızca ne işe yarar

İktisat okuyorum. Fransızca öğrenmek istiyorum, fransız kültüre başvuracağım. Hiç bir işime yaramayacağını bilsemde fransızca öğrenmek istiyorım. Ama gene de merak ediyorum, bi işe yarat mı?

nerede çalışmak istediğine bağlı bence. eğer ulusararası ya da bir fransız şirkentinde çalışırsan tercih sebebi olacağını düşünüyorum. onun dışında eğer iktisat değil de halkla ilişkiler gibi bir alanı tercih edersen de faydalı olur.

  • shadow queen  (16.07.14 02:14:16)
her şekilde işine yarar. sadece fransa da değil belçika, isviçre, kanada gibi memleketlerde çokça konuşuluyor. bir iki kur gittikten sonra insanda ne işe yarıcakki bıkkınlığı oluyor ama zaten isteklisin sonuna kadar devam etmeni tavsiye ederim.

  • konskenkova  (16.07.14 02:58:18)
hevesini kırmak gibi olmasın da direkt olarak yerel tedarikçilerle çalışan bir dış ticaret firmasında çalışan arkadaşım hariç çevremde ingilizce dışında yabancı dilini kullanan bir allahın kulunu görmedim. eşim iyi fransızca bilir, geçen gün havaalanında yaşlı bi adama yardım etti, ilk defa duydum fransızca konuştuğunu (kendisi fransız şirketinde çalışıyor bu arada)

  • someka  (16.07.14 04:16:47)