ev alma isleri - kredi cekme

Bi ev begendik. 280 bin lira istiyorlar. Yok efendim sadece 120binini kredi kullanabilirmisiz. Benim bildigim expert gelir bakar evin ederini belirler, sonra bu miktarin %70ini banka verir. Hatta bazi ilanlarda evin tamamina kredi kullandirilir dendigini gormustum.(sanirim ederini yuksek gostererek).
Pekii bu ederini az gosterme neyin nesidir? Bana guven vermedi. E ustunu tuketici kredisi vs tamamlasak desek ona da faiz cok bincek. Bu islerden anlayan var mi?

Daha az tapu harci odemek, evi alali 5 sene olmadiysa satiminda daha az gelir vergisi odemek icin dusuk gostermek istiyor olabilir. Bankadan kredi cekince cektigin tutarin altini gosteremez.

Bu arada konut kredisi orani %75.
  • f_d  (16.07.14 00:53:37)
Evin muteahhiti adamlar

  • lazuri  (16.07.14 01:13:35)
Tamam o halde daha az fatura kesmek istiyorlar demek ki. Geliri dusuk gosterip yine vergiden kacacaklar. 160bin gostermeyi planlamislar herhalde.

  • f_d  (16.07.14 01:23:15)
O bahsettiginiz ilanlarda yuksek gosterenlerin de kara para akliyor olma ihtimali var.

  • f_d  (16.07.14 01:25:57)
dostmm adam müteahhit işi bu düşük vergi vermek için. yasal olmayan bir şey değil. ama seni gerer. o kadar tüketici kredi cekilmez.

  • bilirdisi  (16.07.14 01:29:48)