Diego Fenerbahçede başarili olur mu ?

.

her ne kadar yıllardır çok beğendiğim bir oyuncu olsa da kariyeri düşüşe geçti. ben şahsen salih'in takımda kalmasını tercih ederdim diego'ya. takımı salih'in üzerine kurabilirdi ersun hoca, ama bizdeki yabancı sevdası gencecik yeteneğimizin roma'ya, diego'nun da fenerbahçemize transferine sebep oldu. diego'nun gelmesi demek 3 yıldır 4-3-3 sistemine alışmış fenerbahçenin alex'li sisteme geri dönmesi demek. diego'yu kesemeyeceğinize göre sürekli aynı sistemde oynamak demek. orta 2'liye büyük iş düşecek demek. ki bu orta ikiliden mehmet topal'ın yeri garanti gibi görünüyor. ama onun da en başarılı olduğu mevki defansif orta saha mevkisi. diego'nun gelişiyle birlikte box to box rolü isteyeceksin topal'dan, o da bunu yapabilecek bi oyuncu değil. yanında alper-meireles ya da emre üçlüsü oynayacak. kim oynarsa oynasın büyük bi yükle oynayacak. çünkü diego'dan koşmasını bekleyemezsin, beklesen de koşmaz zaten. bu da orta 2'linin bu sezon çok daha fazla koşması ve dolayısıyla yıpranması demek. diego hücum anlamında çok şeyler katacaktır ama bir o kadar da defansif anlamda zor dürüme düşürecektir fenerbahçeyi. kendisini çok sevmeme rağmen transferini pek doğru bulmuyorum. umarım yanılırım.

  • lionel andres  (16.07.14 00:00:05)
Fenerbahçeliyim, büyük umut beslemiyorum, olursa sevinirim olamazsa da bizde para bok. Ama gidip de bir sürü para verdik diye her maç ilk on bir oynayacaksa olmaz.

  • i was made for you  (16.07.14 00:00:16 ~ 00:00:36)
türk futbolunda arkaya yaslanıp oyunu kilitleyen takımlara karşı alex, drogba vb gibi kilidi açabilecek bir oyuncu olabilirse başarılı olur.

düşünüldüğü gibi oyun kurucu olarak başarılı olabileceğini sanmam sonuçta oyun forvetin dibinde kurulmuyor. oyun daha çok emre ve meireles bölgesinde kuruluyor.

not: fb
  • iskila  (16.07.14 00:03:58)
ben de transfer dedikoduları çıktığında gerek yok demiştim ancak alındıktan sonra
içimde bi his var çok başarılı olacakmış gibi geliyor. hayırlısı olsun fenerbahçemize.

  • defansif orta saha  (16.07.14 17:57:58)