Regli one almak mumkun mu?

Merhbaalr ayin 20sinde tile gidecegiz ama adet olma riskim var o yuzden one almak ya da geciktirmek istiyorum ama henuz 15 yasinda oldugum icin ilac kullanmak istemiyorum daha dogal ve kesin bir yolu var mi?

hormon dengenizle bu yaşta oynamayın. doğal diyerek bitki falan tavsiye ederlerse o da hormonal dengeyi bozarak bu işi yapacaktır muhtemelen o yüzden yok.

  • merena  (15.07.14 19:35:20)
Tampon +1

  • [silinmiş]  (15.07.14 19:36:59)
15 yasindaki kiza tampon mu oneriyorsunuz?

  • Lozturkmen  (15.07.14 19:44:05)
tampon doğru kullanılırsa kızlık zarını bozmaz. 15 yaşındaki kıza adet geciktirici önerip hormonlarını mı alt üst edelim?

  • tuborg yesili  (15.07.14 19:46:24)
Cok stresliyim yanlis bir sey soylediysem kusura bakmauin ama kullanmama izin vermezler :/

  • Lozturkmen  (15.07.14 19:56:59)
Regli erteleyen haplar var bıraktığın gunun ertesi regl oluyorsun. Doğum kontrol hapları da bu mantıkta.

  • rubiks cube  (15.07.14 19:59:36)
15 yaşında isen önce ailene danış.

  • empedokles  (15.07.14 20:08:04)
adetin çok uzun sürmüyorsa bence hiç dokunma, 2-3 gün denize girme derim. tabi tatiliniz kaç gün o da önemli. ama geciktici kullanmayı pek önermem tüm dengeyi bozabiliyor. henüz gençsin de.

  • rayde  (15.07.14 20:21:39)
Maksimum bes gun kalicaz civanpercemi diye bi ot varmis onu icince ertesi gun olunuyormus bilginiz vsr mi acaba

  • Lozturkmen  (15.07.14 20:32:12)
reglin normal tarihinden birkac gun once her gun bir tane aspirin almaya baslayin, iki gun kadar one cekebilirsiniz. geciktirmek icinse bol bol kahveye abanin.

  • lallala  (15.07.14 20:41:41)
İlaç kullan gitsin bişi yok o kadar

tampon kullanma sakın
  • shiranai  (15.07.14 20:54:32)
bu stresle kendiliğinden de gecikebilir. tampon en mantıklısıydı ama artık susuz bir tatil olacak, ilaç alma bu yaşta.

  • uykusunu yakalayan adam  (15.07.14 20:56:15)
civanperçemi denen ot sadece "gecikmiş" regli söktürür. erkenden regl olmanı sağlamaz.
tekrar söylüyorum; yiyip içeceğin hiçbirşey reglini öne almaz. bitkisel ürünler sadece reglin geciktiği zaman yardımcı olabilir.
geciktirici ilaç ise hem bu yaşta hormonlarını alt-üst eder, hem de inanılmaz ağrı, şişkinlik ve sinir bozukluğu yapar. hatta bir sonraki adetini bile etkiler.
daha önce kullandım ve birçok arkadaşım kullandı ordan biliyorum, herkes bin pişman.
  • innerbliss  (15.07.14 20:57:03 ~ 20:57:36)
annen hiç sormadı mı regl tarihini?

bana hiç inandırıcı gelmedi

troll olma olasılığın çok yüksek ya da başka amaçlarla sorulmuş olabilir.

annene söyle tatili erteleyin 15 yasında ne hormonu ne tamponu ya saçmalamayın..
  • neferkitty  (15.07.14 21:13:18 ~ 21:13:49)
nedir bu türkiyedeki tampon takıntısı anlayamadım. tamam rahatsız diye hiç sevmem kullanmam ama bekareti bozacak büyüklükte bir şey değil kesinlikle çok abartılı bir hareket filan yapman gerek bozması için. amerikada ped hemen hiç kullanılmıyor küçücük kızlar ped med bilmiyo bile ilk tampon takıyolar hatta... neden bilmiyorum orası ayrı rahat rahat ped kullanmak dururken.

  • dolmakalem  (15.07.14 23:15:04)
Anlayamadim neyin mantiksiz geldigini aileme danistim annem de biliyor sadece tatili erteleyemeyecegimiz icin ikimiz de ne yapacagimizi bilemedik ve buraya yazdim baska ne amacla sorulmus olabilir? Sherlock holmes havalarina girmeyin lutfen

  • Lozturkmen  (16.07.14 19:23:12)