bizim ufaklığa nasıl iş bulabiliriz?

14-15 yaşlarında bir kuzenim var. çocuğu çok severim; ama ailesi aşırı muhafazakar ve yaz tatilinde çocuğu zorla abi'lere yatılı gönderecekler. çocuk hiç istemiyor. onlarla yatıp onlarla kalkacak. anca çalışırsan göndermeyiz demişler. benden yardım istedi; ama berber, kaportacı gibi varoş adamların himayesi altına sokup çocuğa şiddeti tattırmak istemiyorum. kendini geliştireceği daha düzgün işleri nereden buluruz? ilaveten haftalık 100 lira da kazansa yeter heralde. aramızda hayır kazanmak isteyen dükkan, iş sahipleri varsa da benimle iletişime geçebilir. yoksa tek tip fetoşçu ordusuna yeni bir asker olarak hayatına devam edecek çocuk.

Kitapçı olsa ne güzel olur.

  • charlesbukowskiineksi  (12.07.14 12:17:02)
İş bulunurda, 14-15 yaşında ki çocuğa 100 lira veren çıkmaz. Kitapçı fikri güzel, hatta bulursan ver bi sahafın yanına.

  • air  (12.07.14 12:33:46 ~ 12:34:57)
çocuğa sorup ilgi alanına göre bişeye sokmaya çalışın bari, bu arada haftada 100 lira 14-15 yaşındaki çocuk için bana da zor geldi biraz

  • yuto  (12.07.14 13:17:00)
benimde yiğenim var liseye gitmeyecem ben diye tutturdu, dayıları pastacı bir pastaneye soktular ne kadar veriyorlar bilmiyorum ama iş iştir :) böyle tanıdık mahallenizden sıklıkla uğradığınız bir esnafa söyleyin, onlar yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

bu yaşta kendini geliştirebileceği bir iş bulmak biraz zor geldi açıkcası bana. genelde erkek çocuklar bu yaşta ne bok yiyeceklerini bilmiyorlar, en azından biz öyleydik belki bu arkadaşımız farklıdır
  • selam  (12.07.14 14:27:20)
kendini geliştirmekten önce kendini oyalaması daha önemli o çocuğun.

haftada 100 lira çok istemişsin. benim kardeşim bakkalda eniştemin yanında duruyor yaz aylarında (1 ay filan) işte bildiğin kasiyer gibi haftada 20 lira alıyor. zaten amaç para kazansın olmadığından cocuk seviniyor. ama önemli olan hayatı öğrenmesi bizim icin. bulunduğu yerde iyi muamele görsün yeter aslında. e tabi emeğinin karşılığını almak her çocuğu memnun eder.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (12.07.14 15:28:38)