Bir sabun ismi

Evet bu da dert oldu ya bana...ölsem gam yemem

Gecenin bir vakti aklıma şu takıldı:
Eskiden şekil itibariyle içli köfteye benzer bir sabun vardı.
Mor, pembe ve beyaz renkli olanlarını hatırlıyorum. Peki sen markasını hatırlayabilecek misin?
Sanki V harfiyle başlıyordu. Lüks güzel bir sabundu, ıslandığında sürekli elden kayar uyuz ederdi.

  • aychovsky  (12.07.14 04:15:08 ~ 04:18:10)
Maalesef bu değil:(

  • nalmes  (12.07.14 04:17:01)
türkiye'de bu şekilde satılan bi tek lö sansi vardı arkadaşın da dediği gibi. hatta reklamı da nı nını nıı nııı nı nını nı nııı löö sansiiiiiii diye bir şarkıdan ibaretti

  • fatihdr  (12.07.14 04:29:26 ~ 04:29:41)
Fax
Fa
Elvan
Palmolive
Bello Dora
Pamela
Savoy
  • compadrito  (12.07.14 05:11:34 ~ 05:18:07)
Yoo romalılar yoo, ne le sancy ne başka biri. Iş başa düştü aile meclisini toplayacağım.

  • nalmes  (12.07.14 12:04:27)
Ablamı aradım, sabun dedim, neydi ismi dedim. Manyak dedi. Anladı ama neyden bahsettiğimi. Bu mu takıldı anca dedi. Şimdi kendi de arıyor.

Annem sonra...biraz hasbihalden sonra ana bi sandalyeye otur dedim. Endişelendi tabi. Böyle böyle sabun vardı bildin mi dedim, bildim oğul dedi.
Ya dedi hakkaten yıllardır görmüyorum ben o sabunu nereye gitti acaba, beyazı vardı pembesi vardı, iyi de temizliyordu aslında... Taam anne ya dedim, ne geyiğin varmış. Ismini hatırlayamadı. Biraz havaların sıcaklığından biraz ramazandan konuştuk. Babana sorarım dedi.
Şu an ailem ya oturmuş sabun ismi düşünüyor, ya da evlendirelim artık şunu diye iç geçiriyor.
Oldu mu ekşici, mutlu musun beni çevirdiğin şeyden?
  • nalmes  (12.07.14 12:37:01)
i3.ytimg.com

bu da mı gol değil :)
  • fatihdr  (12.07.14 13:16:35)
  • compadrito  (12.07.14 16:19:49 ~ 16:21:08)
Maalesef dostlar. Çabalarınıza teşekkürler ama sanırım çok iyi saklanan bir sırrı arıyoruz. Dün özel tim geldi eve, niye arıyosun o sabunu falan diye sordu. Bulursan napıcan dedi. Camdan girmeleri dışında oldukça kibardılar. Dert değil napalım

  • nalmes  (14.07.14 09:54:17)