su tasarrufu için

idrar sonrası sifona biraz basıp suyun yarısını mı kullanıyor musunuz yoksa tamamını mı?

ben sürekli karıştırım hangisi tek atımlık hangisi komple sifon boşaltan diye. sonra üzülüyor tabi insan, barajı komple çekmiş gibi hissediyorum :(

  • naelektrisan  (11.07.14 20:19:22)
sifonun içine içi su dolu pet şişe korsan her basışında onun hacmi kadar su tasarruf etmiş olursun. bende 1,5 litrelik vardı. şimdi yanına 1 litre daha ekledim. az su akıyor.

  • alperz  (11.07.14 20:22:07)
maalesef... eski bir sifon olduğu için...
içine 500ml pet şişe koydum, öyle bir çözüm buldum.

  • livaneli kadir  (11.07.14 20:22:53)
suyun yarısını bile kullanmıyorum, çok çok az su bile çişi seyreltmeye yetiyor. hatta aileden birisi de benden sonra yapacaksa çekmiyorum sifonu.

  • denlar  (11.07.14 20:26:29)
2 kademeli rezervuar içi aldım ben. İki düğmesi var. Biri az su boşaltıyor, diğeri tamamını. Duruma göre basıyorum.

  • onexey  (11.07.14 20:42:43 ~ 20:43:01)
biraz basıyorum ama bazen sifon akıtmaya devam ediyor o zaman tamamını kullanmak zorunda kalıyorum..

  • inheritance  (11.07.14 20:43:09)
Az basar gibi yapiyorum. Temizleniyor. Sapsari isemiyorumda zaten.

  • ibomiu  (11.07.14 21:04:15)
aslında bunları düşündükçe kafayı yeme haddesine geliyorum.

hani alttarafı işiyoruz. azıcık sararıyor. basıyoruz sifona 5 lt su gidiyor. duş alıyoruz 100 tl gidiyor. diş fırçala 2-3 tl.
bu su dünya içilebilir su standartlarını sağlayan kalitelisi yüksek bir su

öte yandan afrikada susuzluktan insanlar ölüyor.
  • ceycey e  (11.07.14 21:12:33)
Duşta işemek, hem de Brezilya'da devlet destekli: www.youtube.com

Sabah ya da akşam; ne zaman banyo yapıyorsak tuvalet yerine duşta işeyerek 4 kişilik bir evde ciddi bir su tasarrufu yapmak mümkün. Rakama vurunca her gün duş alıyorsanız bu yöntemle günde 20; ayda 600 litre tasarruf edebilirsiniz. Hane başına ayda 600 litre su tasarrufu azımsanacak oran değil. Bunun ülke ekonomisi ve doğal kaynaklarına yansımasını düşününce hele.

( alıtnı: www.mserdark.com )
  • storax  (11.07.14 21:32:29 ~ 21:32:52)
'If it's brown, flush it down; if it's yellow, let it mellow.'

Ben bu mantıkta yapıyorum, kimse kusura bakmasın. ^^

www.wikihow.com
  • dessy  (11.07.14 22:26:15)