Cover letter ve CV yollama adabı

Nasıl oluyor bu bu ikisini tek pdf yapıp mı yolluyoruz?

tek pdf yapsan daha iyi, cv'ye ek olarak da yazabilirsin. formata bağlı kalarak

  • diggity  (11.07.14 17:10:04)
ayrı ayrı isterler onları genellikle.

çünkü senin gönderdiğin bu dosyaları genellikle i.k. departmanlarının kullandığı bir yazılıma sokuyorlar. hatta bu yazılımlar da en güzel pdf değil, word dosyalarıyla çalışıyor. bilgisayar ile alakalı ve windows kullanmayan bir insan olarak gıcık oluyorum ben buna şahsen.

listelerde bol bol bullet-point kullan. tablolardan mümkün mertebe uzak dur.

okuduğun okulu bitirmemiş bile olsan devam etmekte olduğunu bildiren bir notla beraber ekle.

pozisyonla ilgili bütün anahtar kelimelerin cv içinde olması çok iyidir. anahtar kelime hakkında tecrüben yoksa bile o konuda kendini geliştirmeye istekli olduğunu yazman iyidir.

cover letter pozisyona ve gönderdiğin kişiye yönelik olursa çok iyi olur.
  • vanwarantion  (11.07.14 17:10:23 ~ 17:15:33)
Genelde cover letter basvurulan sirkete/ise gore degistiginden ikisini ayri saklamakta fayda var editlemesi kolay olsun diye.

  • raist  (11.07.14 21:57:07)