2000 liraya yurtdışı tatil mümkün mü?

Eylülde sevdicekle tatile çıkıcaz. Bu bütçeyle yurtdışı mümkün mü? mümkünse nasıl bir yol izlenmeli?

ek:bütçe pasaport hariç. pasaport var

ek 2: bütçe 2 kişilik total 2bin

Deniz istemiyorsanız Belgrad'a gidebilirsiniz. İstiyorsanız Karadağ diyeceğim ama oraya direkt uçuş yok sanırım ya da pahalıdır.

edit: pasaportunuz vardır diye düşünüyorum, diğer türlü bayağı zor o bütçe.
  • whoosie  (11.07.14 15:38:27 ~ 15:43:12)
kişi başı olduğunu varsıyorum.

nisan ayında 2 kişi 12 gün ingiltere tatili yaptık ve 4800 liraya patladı toplam. ingiltereen pahalı ülkelerden bir de.

avrupada makul yerlere gidilerek kişi başı pasaport hariç 2000-2500 7-10 gün tatil yapılabilir.
  • yilki ati  (11.07.14 15:56:59)
eylülde italya tatili planladık bir haftalık. uçak+trenler+konaklama 1000 liraya geldi kişi başı.

  • la mort heureuse  (11.07.14 16:10:39)
dandik havayolu firması + coachsurfing + geçiştirici yiyecekler (sandviç vs.) ile mümkün elbet.
kişi başı 2bin olursa daha bi rahat edersiniz tabii.

  • icemint  (11.07.14 16:13:08)
Geçen kurban bayramında 4 gün amsterdam yapmıştık. Yol+konaklama+oradaki harcamalar dahil 3000'e falan çıktık. Eylül'e erken rezervasyon dahauygun konaklamyla gayet mümkün. Vizesiz bir yer tercih ederseniz daha da ekonomik olur.

  • kint  (11.07.14 16:20:31)
10 yıllık pasaport dahil (yeniledim)

rodos 1 hafta tatilim 2bin lira tutuyor.
3 kişi dandik bir otelde kalıcaz araba kiralayacağız yani ön gördüğüm rakam bu

yol+vize 360 TL + pasaport 530 TL
Otel 300 TL gerisini de orada harcayacağım işte.

avusturya da öğrenciyken de 200€'ya budapeşte prag gezmiştim.

Belgrad olur karadağ da Kator var. bir sürü yer varyaa
  • croswell  (11.07.14 16:21:18 ~ 16:23:34)
2000 tl zor ama imkansiz degil
ucuz ucak/tren/otobus bileti bulup, couchsurfing filan yaparsaniz, mumkun

tabi bir de gitmek istediginiz yer onemli
  • for the record  (11.07.14 17:09:37)
gürcistan'da o paranın yarısıyla 10 gün gezersiniz.

  • s e ff a f  (11.07.14 18:25:58)
wizz air ile budapeşte de bir hafta hostelde kalıp üstüne yer içersiniz bu paraya.

  • sttc  (11.07.14 21:04:48)
couchsurfing ya da hostel, sandvic vs, low cost airline uclusuyle vizesiz bir ulke bu paraya olabilir.
Kisibasi 2000 ile herturlu yaparsin erken planlayarak.

Buna karsilik, gecen sene prag+viyana+budapeste 7 gecelik gezi bana pasaport yenilemeyle birlikte tek kisi icin bana 3500'e patladi + yeme icme ve oradaki harcamalar. Toplamda 4000'i gecti.
BU sene biraz akillandim, haziranda italya planlamistim, bilet + konaklama 1600tl civarina maloluyordu vize geciktigi icin gidemedim.
Ramazan bayraminda Italya'ya gidiyorum yine single, 900 kusur gidis donus biletler. 800-900 civarida konaklama masrafim var suanki rezervasyonlarimla. Ek olarak oradaki tren muze girisi vs. masraflari olacak. 2500'u gecebilir toplam.
Ama benim gibi son anda planmak zorunda kalmazsan bilet ve konaklamayi ucuza kapatabilirsin.
  • delifaruk  (11.07.14 21:17:46 ~ 12.07.14 12:11:57)
whoosie+1
Balkanlar'da bir yer, özellikle Belgrad olabilir.

  • aychovsky  (11.07.14 21:21:39)