Sözlükte birinin adına başlık açmak

Bir arkadaş var araştırma görevlisi, dalgasına "senin adına başlık açayım" dedim. O da açarsan seni dava ederim falan dedi. Bu da şakasına tabii (öyle umuyorum) Ben de dedim ki neyini dava ediceksin benim yazacağım şey "... üniversitesinde araştırma görevlisi genç akademisyen, ileride güzel işlerle adının anılacağından eminim" tarzı sıradan şeyler. O da sildiririm bir de manevi tazminat davası açarım dedi Ben de sildirebilirsin ama tazminat falan alamazsın bunun bir yaptırımı olmaz çünkü ortada hakaret, itibarı zedeleyecek bir şey yok dedim. O da hayır illa hakaret ya da rencide edici bir şey olması gerekmiyor derken biraz bu konu üzerinde beyin fırtınası(!) yaptık. Bu işlerden anlayanlar, durum nedir? başlık falan açacağımdan değil de haklı mı gerçekten yaptırımı olur mu (entry'i sildirmekten başka) merak ettim.

hakaret yoksa bi yaptırımı olamaz.

  • orpheus  (11.07.14 00:49:13)
ne diyerek sildirecekmis ki? ileride güzel islerle anılmak istemiyor muymus?

  • ufukcel  (11.07.14 00:50:05)
sildiremez de yani :)

  • electra kompleksi  (11.07.14 00:53:46)
feriştahı gelse silemez.

  • air  (11.07.14 01:36:35)
ticari itibarım zedeleniyor diye kanzuk'a bir yemek ısmarlarsa silinebilir hani :)

  • mea maxima culpa  (11.07.14 03:12:27)