çok büyük hedeflere ulaşmak

hayatınızda belirlediğiniz makul değerde büyük hedefleriniz var diyelim - "ali ağaoğlu kadar zengin olucam" tarzı şeyler değil, şuraa gidip şunu yapacağınm şeklinde. kariyer de buna dahil olabilir.

senelerce uğraştınız ve bu hedeflere ulaştınız. ee? sonra?

sonrası sizce de çok boş değil mi? ne için yaşayacak insan?

Büyük hedeflere giden yolda elbet yeni hedefler koyulur.
Her zaman isteyecek daha iyi bir şey bulunuyor.

  • whoosie  (10.07.14 17:01:07)
kime ait bir sözdü unutttum ama bunu çok haklı bulurum:
-hiçbir şey hayal edilene ulaşmak kadar hayal kırıklığına uğratmaz insanı.

cidden de öyle. en basitinden, "maaşımı/bursumu alayım xxx alacağım" deriz alırız ve uğruna kafa patlattığımız şey artık değerini yitirmiş gibi gelir.

gerçi bunun önümüze koyduğumuz hedefin büyüklüğüyle de ilgisi var.
  • m e b  (10.07.14 17:05:00)
hedeflerimi yakaladım haliyle sonrasında kendime yeni hedefler koydum
bunun sonu yok.

  • basond  (10.07.14 17:07:36)
ulaştıktan sonra ya da daha henüz ulaşmadan dahi yeni bir hedef koymuş oluyorsun çoktan.

  • icemint  (10.07.14 17:07:51)
Para para para. Sahsen cok tatli birsey severim ben kendisini. 1 2 yil sonra hedeflerime ulasacagim ve biliyorum ki o zamanda para para para diyecegim. Mesela aliagaoglu cok zengin ve yeni hedeflere yelken aciyor. Dunyanin en zengini olmaya calisiyor. He oldu diyelim. Bu seferde yerini korumaya calisarak yeni bir hedef olusturmus oluyor. .

  • kafasizkalmakisteyenbeyin  (10.07.14 17:08:01)
ulaşamayacağın bir hedef seç.

  • m murphy  (10.07.14 17:11:17)
varoluşsal kaygılar. milan kundera - var olmanın dayanılmaz hafifliği ile başlayabilirsiniz işe.

  • hayatkısakuşlaruçuyor  (10.07.14 17:40:30)