Barcelona ve Unicef

ya çok merak ediyorum kaç zamandır... barcelona formalarının göğsünde unicef reklamı var ya nasıl işliyo? unicef bağışlarla ayakta duran bir kurum değil mi? bildiğim kadarıyla da takımlar o reklamlardan bayağı bir parayı götürüyor. barcelona mı unicef'e yardım yapıyor? yoksa aslında unicef'e katkı olsun diye kartpostal, oyuncak şu bu derken para saçmama pek de gerek olmayacak kadar zenginler mi?

barcelona ücretsiz aldı o reklamı formasına, bir nevi jest

  • quadropol  (24.06.09 22:35:08)
Barcelona yıllardır formasına reklam almayan bi klüp. Forma önü reklamı da en pahalı reklamlardan birisidir. Ama barcelona bi kıyak geçti işte. Sonradan bi kaç "para aldılar" diye dedikodu çıktı ama yalandır sanırım. Hatta dedikodu çıkmamış da ben kafamdan uyduruyor da olabilirim.

Sonuç olarak halihazırda bağış yapıyorsanız sanırım devam etmenizde fayda olacaktır :)
  • only alcoholica  (24.06.09 22:49:07)
unicef'e yıllık 1.5m euro bağış karşılığında taşıyor o reklamı.

  • stephen dedalus  (24.06.09 22:49:58)
vay be... teşekkür ederim. ben de öyle olmasını umuyordum, hoşuma gitti. bir barcelona forması almak geldi içimden şimdi.

  • yellow brick road  (24.06.09 23:21:38)
Barcelona takımı kendisini Katalunya'nın milli takımı gibi görüyor ve "milli takım formasında reklam mı olurmuş?" mantığıyla reklam almıyorlar.
Unicef olayı ise destek.

  • burfak  (25.06.09 00:50:13)