doğal zeytinyağı nereden alayım?

işlenmemiş, saf zeytinyağı alan varsa aramızda, tavsiyelerinizi bekliyorum. market ürünlerinden kullanmak istemiyorum. bir de bu saf zeytinyağını yemeklerde kullanmamızda sakınca yok değil mi?

Akhisar'da hemen herkes satar. Herkes zeytinci çünkü. Özellikle Kırkağaç'ın Bakır diye bir köyü var oranın yağı çok güzel.

İstersen sana bağlantı sağlayabilirim. Akhisar çocuğuyum, çekirdekten.
  • alperz  (10.07.14 11:51:50)
ben de ya manisa ya izmir yazıcaktım, alperz önce davranmış, bir de hemşoymuşuz meğer :)

ben izmir'den göndertiyorum genelde.

bu arada oralardan getirtme imkanın yoksa ikea'da satılan bir marka var, o da gayet doğal.

bir de yemeklerde kullanmada tabii ki sakınca yok, kızartmaları bile zeytinyağıyla yapınca çok daha sağlıklı, çok fazla çıtır ve gevrek olamayabiliyor ama en azından sağlıklı olduğunu bilmek güzel.
  • loveinaflipbook  (10.07.14 11:58:40)
Sen nerelisin loveinaflipbook?

Zeytinyağıyla baklava bile yapıyoruz biz. Çok da güzel oluyor.
  • alperz  (10.07.14 12:00:20)
Zeytinyagini yemeklerde kullanin zaten mutlaka, mis gibi ve hafif oluyor. Ozellikle patates yemegi, salcali yemekler cok hafif oluyor.

  • Nohut Bey  (10.07.14 12:01:20)
  • icemint  (10.07.14 12:03:52)
ben zaten iki senedir sadece zeytinyağı kullanıyorum tüm yemeklerde. ayçiçek falan almıyorum da işlenmemiş böyle amcaların, teyzelerin yaptığı, markası - etiketi falan olmayan bir şeyler istiyorum. alperz, böyle bir şeyler mümkün mü?

bir de yemeklerde kullanılan zeytinyağını kahvaltılık olarak kullanabiliriz dimi? iki kullanım için almanın ne getirisi var? satış taktiği mi?
  • dessy  (10.07.14 12:04:25)
salihli'de bizimkiler kendi yapıyor :)

  • merena  (10.07.14 12:05:29)
tamamen satış taktiği. bana gelen zeytinyağı küpten doldurma, pet şişede geliyor, yani bulabilirsin bence. olmadı babamla konuşurum yakın zamanda, benimki de azaldıydı...

  • loveinaflipbook  (10.07.14 12:05:54)
ayvalıklıyım, isteyen arkadaşlara istanbul içinde ise yardımcı olabilirim.

  • prezarlatif  (10.07.14 12:07:56)
Etiketsiz yağ var tabi olmaz mı.

Dayılardan alırsın. Kilosu da geçen sene 6-7 lira arasıydı. Bu yıl olsun olsun 8 liradır.

Biz 5 litrelik pet şişeleri verip doldurtuyoruz. Üstüne de siyah naylon sarıyoruz. Işık alınca tadı acılaşıyor. Şimdi hem daha yeni yağlar çıkmadı. Geçen senenin yağını alırsın daha iyi olur.
  • alperz  (10.07.14 12:09:32)
zeytinci tanıdıklar var örende, akçayda onlardan alıyoruz. edremitte vs köylü kadınlar satıyor ama onlara güvenip almayın, karıştırıp satıyorlar.

  • inheritance  (10.07.14 12:11:22 ~ 12:12:17)
alperz, harikasın! acaba istanbul'a gönderim yaparlar mı? nölüüüüür bana zeytinyağ bulmama yardım et.

diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim! <3

yaşasın doğallık! nalet olsun marketler!
  • dessy  (10.07.14 12:14:02)
Gönderim olmuyor. Kargolar kabul etmiyor yağı.Çok denedim ben. Her seferinde amele gibi yanımda taşıyorum gidip geldikçe.

Ancak şöyle olabilir, bir hafta içinde falan Akhisar'a köpek götürecek bir arkadaşım var. Dönüşünde o alabilir yanına.
  • alperz  (10.07.14 12:16:30)
cunda. gemlik. orada marka olmamış küçük dükkanlar var. ara derdini anlat. düzenli alışveriş etmek istediğini belirt. tabi telefonla zor.

  • oraletarya  (10.07.14 12:23:50)
Benden.

  • arnold schwarzeneger  (10.07.14 13:35:36)