Program tavsiyesi? (Vücut geliştirme)

2.5 aydır VG yapıyorum. İlk 2 hafta boyunca karma hareketleri yaptıktan sonra salonun hocası bölgesel hareketler için herkese verdiği programlardan birini verdi. Bu program 10.07 tarihine kadardı. Yani anlayacağınız 2 ay doldu ve benim şimdi daha farklı bir programa geçmem gerekiyor. Ama salondaki hocalara güvenmediğim için onlar yerine duyuruda VG ile uğraşanlara danışmak istiyorum program için. Yardımcı olursaniz, Bir program önerirseniz mükemmel olur.

Haftada 4 kez gidiyorum salona. Şuanki programımı aşağıda paylaşıyorum.

1. gün - Göğüs ve biceps
-Bench press
-Incline bench press
-Incline Dumbbell Flyes
-Butterfly(Polaris)

-Barbell curl
-Hammer curl
-Concentration Curl

2. Gün - Omuz ve triceps
-Makinede Shoulder Press
-Yatay sehpada Dumbell press
-Alternating Deltoid Raise

-Lying French press
-Pull down
-Seated Triceps Press

3. gün - Bacak ve kanat
-Leg presses
-Makine de ön ve arka bacak

-Lat machine Pull down
-One arm dumbell row
-Cable row

Hocan sacma bir program yazmamis, bence ondan program almaya devam et. Sadece squat talep edebilirsin, deadlift isteyebilirsin, ki vucut yapina gore senin once altyapini olusturmayi hedefliyor olabilir kendisi. En nihayetinde biz seni gormuyoruz.

  • hiko seijuro  (10.07.14 11:37:29)
daha önceden vücut geliştirme yapmadıysan gayet uygun bir program göründü bana da. ek olarak bel, mekik ve bileklerin ince ise el bileği çalışmanı tavsiye ederim. hareketlerin isimleri aklıma gelmedi ama :)
daha ilerletmek istersen özellikle bel ve bileklerin zayıf olmaması gerekiyor.
ha bi de lunge yapmanı genel olarak tavsiye ederim.
  • joe dalton  (10.07.14 12:01:57)
Standart sağlamcı bir program.

  • arnold schwarzeneger  (10.07.14 13:37:27)