Firinda ne pisirebilirim?

merhaba,
evde su ustu ocak olan standart firinlardan var. pratik olmasi kaydiyla ne yemek yapabilirim firini kullanarak?

not: yurtdisinda yasiyorum, tavuk,sucuk,et icermeyen cozumler olsun. burada tatlar berbat. mumkun oldugunca basit, gordugumde taniyacagim malzemeler olursa mukemmel olur. (etiketleri okuyamiyorum)

Fırın poşetiyle arkadaş olmanı tavsiye ederim.

  • cakabo  (09.07.14 17:24:38)
firin makarna
lazanya
patates dilimlenip zeytinyagi, toz kirmzi biber, kekik, sarimsakla terbiye edilip citir patates
kumpir (patatesi aluminyum folyaya sarip)
kabak boregi (kabak mucver harci yapip yagda kizartmak yerine tepsiye dokup firina)
  • nicki martin  (09.07.14 17:26:15)
patates + soğan. ortalama bir soğanı dörde bölün. patatesleri de yuvarlak yuvarlak dilimleyin. pişmiş domates seviyorsanız domates de koyabilirsiniz. sevmiyorsanız domastesi çok ince kıyıp üzerinde gezdirebilirsiniz. ya da salçayı biraz sulandırıp üzerine dökebilirsiniz. bir bardak kadar sıcak su ekleyin. tuz, seviyorsanız diğer baharatlar.

tepsinin dibini yağlayın. oh miss.
  • elorelia  (09.07.14 17:27:13)
Donmuş pizza olabilir mi? Yeni taşındığımda bir süre ocağım yoktu, fırın alıp pizza işine girdim. Hergün olmasa da arada bir güzel oluyor.

  • puc  (09.07.14 17:31:38)
Butun kabuklu patates koy kozlensin. Cikar icini ac ve kumpir gibi doldur. Nefiss.

Ailesiyle yasamayan kisiden bir fikir bu. Pratiklikte belgeli yanii
  • kafasizkalmakisteyenbeyin  (09.07.14 17:39:13)
etsiz yemek pek yapmayan birisi olarak 3-4 gün önce aşağıda linkini verdiğim tarifi genel hatlarıyla uygulayarak fırında sebze yemeği yaptım ve beklentimin üzerinde bir yemek ortaya çıktı. bir daha bu tarifi denerken sebzelere mantarı da eklemeyi düşünüyorum ayrıca.

tarif: www.gizlitarif.com
  • candanag  (09.07.14 18:49:53)