çok ilginç digiturk sorunu

az önce dijitürk'den gelip dekoderi internete bağlamak için bir aparat taktılar, o ana kadar sadece nat geo kanalı için düşük seviye sinyali alıyordum, o aparatı/adaptörü taktıktan sonra sinyal seviyesi tüm kanallar için düştü ve televizyonu seyredemez oldum, adamlar kabahatli demiyorum ama kıllandım çünkü çok garip, böyle birşey geldi mi başınıza ya da duydunuz mu? komplo mu var, anlamadım. soran olursa o adaptörü çıkartıp tekrar denedim, durum değişmedi

Digitürk buna niye tektı anlamadım.

Taktıkları şey sadece enternet kablosu ilgisi yok yani arayın müşteri hizmetlerini yardımcı olurlar. Çok ilginç ama beni arayıp taciz ediyorlar niye kullanmıyorsunuz diye
  • colorwithnotexist  (09.07.14 15:25:36)
@colorwithnotexist: tahmin ederim ki ya zamanla ücretsiz içeriği ücretli hale getirecekler ondan takıyorlar ya da zamanla ip tv gibi olacak dijitürk ki bence böyle yapsın yağmur yağınca görüntü bozulmasın, allah aşkına 2014 yılındayız

  • lllllllllllllllllll  (09.07.14 15:34:35)
o değil de sorunu kendim çözdüm. şimdi sorun şuymuş ki; dekodere giren anten kablosunun bakır kısmı kısa kalıyormuş, bir nevi temassızlık sorunu (heralde servis kutuyu kaldırınca iyice yerinden çıktı), kabloyu biraz soydum bu vesileyle bakır kısım kutuya iyice girdi ve önceden yüzde 50 olan sinyal seviyesi yüzde 85'e çıktı, sizler de buna dikkat edin. gelen servise sorunca bana 100 liraya yükseltici taktırmam gerektiğini söylediler, kimseyi suçlamıyorum, ama ben bu şekilde bedavaya halletmiş oldum, sizler de dikkat edin buna ve bu basit şey için boşuna 100 lira vermeyin

  • lllllllllllllllllll  (09.07.14 15:39:46 ~ 16:46:13)