[]

ebeveyn-çocuk ilişkileri diyalektik midir?

kuşak farkından doğan çatışmalar, çocuğun hem kendi ayakları üstünde durmasını bekleyip hem de korumacı davranan ebeveynin içinde bulunduğu çelişki, çocuğun da ebeveyn olunca kendi çocuğuna benzer şekilde davranması sonucu başka bir boyutta doğan yeni çatışmalar, ailenin yokluğunu bile düşünemezken onlar gibi olmayı hiç istememe... diyalektik olarak yorumlanabilir mi?
 
Babayla olan cocuk iliskisi, eger odipal karmasanin icinde kalirsak diyalektik olarak yorumlanabilir. Cocugun babayi olumsuzlamasi(babaya duyulan korku) ve pesinden bu olumsuzlamanin olumsuzlamasi(babayla ozdeslesme) diyalektik bir surec olarak gorulebilir.

Ama odipal karmasanin icine girdigimiz icin buradaki baba da soyut bir varliktir. Somut iliskilere yansitilabilir mi? Kucuk bir ihtimal
  • protector  (09.07.14 14:38:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.