Bankadan Yuklu Miktarda Kredi Almis Olan?

selamlar duyurunun is adamlari/kadinlari,

bankadan sirketi adina cok buyuk miktarlarda kredi almak icin banka yetkilileriyle masaya oturmus, pazarlik yapmis, bu surecten gecmis kimse var mi?

varsa bu sureci ve kisaca puf noktalari anlatabilir mi?

tesekkurler.

Şirket bazında verirler o tarz kredileri ve ticari kredi olur. Vergi sicil kayıtlarına bakar seninle ilgilenen kurumsal danışmanın, daha sonra müdürüne konuyu açar. Söz konusu mebla 200-300 bin tl veya daha yükseği ise ve ipotek durumu yoksa o şubenin müdürüyle bir görüşme yaparsın yolunda giderse o da kredini onaylar.

  • Solem  (08.07.14 10:01:51)
mali tabloların iyiyse,
çek vb kayıtların düzgünse,
faaliyet yılın 1 yıldan fazlaysa (yıl sonu verilerin varsa),
sermayen çok zayıf değilse, net işletme sermayen eksi değilse tablolarda,
hele hele ipotek verebileceksen,

bunları gösterir belgelerle bankaya başvur, onlar seni zaten yönlendirirler, muhtemelen peşinden de koşarlar.
  • esenboga  (08.07.14 10:33:41)
ayrıca takasda çekiniz varsa o çekleri teminat göstererek de kredi çekebilirsiniz.

  • etna  (08.07.14 11:22:49)
tek püf nokta: bankaları birbirine kırdır.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (08.07.14 15:05:37)
Valla biz kendi aile şirketimiz için 1 trilyon falan kredi çektik ki bulunduğumuz ilin vergi rekortmeniyiz, yine de ancak arsayı ipotek ettik öyle verdiler

  • elebego  (08.07.14 17:55:23)