Kedi sevmeyen ve tehdit eden komşu

Selam arkadaşlar,
Benim sorunum (belki daha önce karşılaşanlar vardır büyük ihtimal)bahçeli bir sitede oturuyoruz. Haliyle evcil hayvan besliyoruz. Kedilerimiz var. Son birkaç gündür yan komşu kedilerden nefret ettiğini duyuruyor, çocuğuna da kedi gördüğü zaman taş atmasını söylüyor. "Bunların çaresine bakıcam dur" diye de tehdit ediyor. Hayvancağızların hiçbir suçu yok evine bile girmiyor kadının tek derdi onları görmek. Bahçeli ev eğer bahçeli bir ev de bile hayvan besleyemeyceksek ne yapacağız bilmiyorum. Tehditlerinin sürmesi halinde polis çağırıp kapısına dayanmayı düşünüyorum. Sizin başka önerileriniz varsa duymaktan çok mutlu olurum.

Cok benzer bir durum yaşadık. Bizim komsumuz yaşlı teyze değil 40 yaşlarında bir adamdı. Adam çok sert çıkıştı, tartıstılar, en sonunda kavga etmeye kapıya dayandı sitenin ortasında küfürler etti. Babam şikayetçi oldu. Hakaretten dolayı dava açılacak muhtemelen. Sizinki yine yaşlı teyze, bi nebze daha zararsız.

  • mellifica  (07.07.14 23:24:41)
Kediler bizim hatta hepsi aşılı. ama arada mahalledeki kedileri de beliyoruz zaten çok ürkek onlar da kimseye zararları yok. Kadın yaşlı teyze ama elden ayaktan düşmüş değil. kocası oğulları torunları hep birlikteler. Bir de kedileri akşamları kömürlük var oraya kapatıyoruz. sadece gündüzleri evimizin bahçesinde dolaşıyorlar. Yani kendimi kötü birşey yapmamak için zor tutuyorum. saf kötülük nedir görüyorsunuz.

  • AdamFawer  (07.07.14 23:33:03)
Bence teyzeyi huzursuzluk çıkardığı ve sizi rahatsız ettiği için zabıtaya şikayet edin. Biraz da o rahatsız olsun. Nefret ediyorum kendini bilmez, küstâh insanlardan.

  • kivilcimin kirkta biri  (08.07.14 00:14:30)