istanbul anadolu yakası burdaysan ses ver

anadolu yakasını bilmeyen bir ankaralı yeni mezuna altunizade'de calısacak şekilde ev arıyoruz. arabası var. işyeri servisi yok. işe arabasıyla gidip gelecek gibi duruyor ama;

-anadolu yakasında yogun saatlerde metrobüs hınca hınç dolu mu oluyor?
altunizade'ye toplu tasımayla ulasabileceğimiz hangi semtleri önerirsiniz?

-eger metrobüs gerçekten cok yıpratıcı olur derseniz nerelerde ev bakayım?
şile yolu yogun saatlerde akıcı oluyor mu o civar nasıl çekmeköy civarı mesela?

notum: yeni mezun olunca bütçemiz ancak maksimum 1000 tl ye kadar cıkabiliyor. güngören'de 750 tl ye asansörsüz içi fena olmayan cevresi malum evde oturdum bir süre. kiralar ucuk biliyorum ama ne kadar uygun o kadar iyi şimdilik. tek çalışanım aile babasıyım.

metrobüs dolu oluyor. 2-3 durak gidecekseniz sorun olmaz diye tahmin ediyorum. uzunçayır-burhaniye(ya buranın adını karıştırıyorum yanlış olabilir bakamayacağım şimdi, köprüden sonraki durak işte) barametresinde bir yer düşünebiliriz dolayısıyla. bu baremetreyle, selimiye, çiçekçi gibi yerlerde çok güzel ve yeni olmasa da evler bulabilirsiniz. işe gidiş de 10 dk metrobüs 10 dk otobüs şeklinde olabilir. bunu attım tabi ki. ama anadolu da metrobüs daha kolay bence hemen kenara atmamalı.

  • a darkness coming  (07.07.14 00:10:13)
Valla zincirlikuyu mecidiyekoy vs uygun olur bence sana kiralar da ucuzdur herhalde aslinda zerre fikrim yok ama metrobusle iki durak gidip gelirsin o da ayakta gitsen bile koymaz.

  • condom kurşunu  (07.07.14 00:16:00)
kardeş bulgurlu libadiye taraflarında oturabilirsin normal şartlarda 10 dakikalık filan mesafe. ama gercekten sabahları altunizadeye ulasım cok zor. otobusle ya da mınıbusle gıdersın bu dedıgım yerlerden metrobus yok ama bı noktada öyle kilitleniyor ki trafik insanlar inip yürüyorlar. yakın oldugu icin cok problem olmuyor ama her gün her gün de çekilir mi bilmiyorum.

  • akare  (07.07.14 00:17:20 ~ 00:17:51)
bağlarbaşı'nın hemen altında selamsızın ustu sayılır muret reis mahallesi var. kira fiyatları normal sayılabilir. bi araştırın derim. iş yeri altunizade'de ise üsküdar semtlerinden ev tutmanız en mantıklısı. avrupaya geçiş herdaim kolay. macera aramaya gerek yok. üsküdar'dan şaşmayın.

  • zizounij  (07.07.14 03:19:47)