35,000 feet'den atlamak

uçak seyir halindeyken atlasam ne olur? parçalanır mıyım?

yere carptiginda evet.

  • she was my baby  (06.07.14 23:37:17)
denemeyen biri bilemez bunu farazi cevap verenlere inanma.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.07.14 23:38:24)
Parcalinir miyim derken? Ucagin kanadina carparansan evet ya da motorun tam onune atlayabilirsen. Neyden dolayi parcalanmaktan bahsediyorsun?

Edit: O yukseklikte iken kapiyi acarsan zaten sen atlamadan seni disari firlatir ic basinc. Kaldiki yolcu ucagi oldugunu farzediyorum, kapilari icbasinc gucunu kapini acilma yonunun dersine denk gelecek sekilde yapildigi icin yukseklikte olusan ic basinc kapiyi oyle bir sikistiriki acamazsin o kapiyi. Tahminimcede dusmeden once olursun ucaga carpmasanda. Cunku cok dusuk basinc, -50 derece civarinda soguk, pek az oksijen demek 35000 feet.
  • delifaruk  (06.07.14 23:39:15 ~ 23:49:09)
o yükseklikte hava çok düşük sıcaklıktadır. doğal olarak nefes alamazsın. yani boğularak ölürsün en iyi ihtimal. basınç da varsa bir yerlerin kırılır. ama rüzgar varsa seni fırlatırsa uçağa, kanatlara falan büyük ihtimal ölürsün. zaten serbest düşmeyle finalde ölüyorsun. uçak seyir halindeyken o yüksekliklte kapıyı açarsan sadece sen değil çoğu kişi ölür.

  • hohoya  (06.07.14 23:39:21)
hiçbir şey olmaz. paraşütün varsa. adamlar daha yüksekten atlıyor

  • jakopapagan  (06.07.14 23:43:30)
basınç farkından dolayı kapıyı açamazsın zaten.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (06.07.14 23:57:58)
oksijen maskesi takmazsan 15 ile 30 saniye arasında hypoxia'ya yakalanır beynin oksijensiz kalır ölürsün. hava sıcaklığı -48 -52 arasındadır zaten ölürsün, sürtünmeye yönelik dış teçhizatın yoksa yine ölürsün. üç kere ölürsün en az.

  • il padrino  (07.07.14 00:54:14 ~ 00:54:34)
Madem atlayacaksın son sigaranı iç havada (kullanmıyosan bile iç).

Al ilham verir www.youtube.com
  • Hendrix'e tapan adam  (07.07.14 01:10:50)
Ulan bilimsel yazayım deyip amma komik yorum yapanlar var
Herkes alınmasın üzerine

35000 feet te atladığında nefes alamazsın soğukta seni dondurur bunları engellersen 12000 feete kadar bir sıkkntı çıkmaz 12000 feette bu korumalarada gerek kalmaz

Kısaca donanımın varsa atlarsın
  • basond  (07.07.14 15:17:10 ~ 17:52:32)