deep web'e gireniniz var mı? güzel mi ben de geleyim mi?

teknolojiden anlamayan dedeye anlatır gibi anlatır mısınız? normal tarayıcıların bulamadığı sitelerin olduğunu, farklı tarayıcılarla buralara girdiğimizi biliyorum ama abartılı tepkiler yüzünden, bana biraz şehir efsanesi gibi geliyor... yok "aman girme kafayı yersin"ler, "aman abi bilgisayarın gider..."ler...

nasıl bi şey yahu deep web? hadi tor browser'ı kurduk diyelim... nasıl gidiyoz deep web'e? ÖLDÜRMEK KAN SİKMEK PİSLİKLER falan mı yazıyoruz tarayıcıya çok absürt şeyler görmek için?

siz giriyo musunuz mesela nasılsınız, keyfiniz yerinde mi?

1 kere girdim hep cp cikti karsima bi daha girmedim. orada devamli takilanlarin da ruh hastasi oldugunu dusunuyorum. normal insana gore seyler yok cunku. ya cp, ya silah satisi, ya uyusturucu.

  • xenophobe  (06.07.14 22:37:48)
deep web'in ilk kuralı deep hakkında konuşmamaktır.

o değil de benim de hep aklımda ama hiç de girip bakmadım. pek de meraklı bi insan değilim zaten ondan herhalde. bi de her şey olur diye düşünüyorum. yani öyle orda bişeyler görüp de vay be neler dönmüş diye de şaşırmam gibi geliyor. bakalım.
  • tepedeki psychedelic adam  (06.07.14 22:41:18)
girmeden yorum yapmak eşeklik olacak tabii ama bana bazı şeyler abartılı geldi ya. kiralık katil ilanları diyorlar mesela. e devletlerin, polislerin falan haberi yok mu deep web'den? internet kullanıcısının girdiği yere giremiyorlar mı? benim 100 bin dolarım ve deep web'in derinlerine inebilecek gücüm olsa istediğimi tak tak vurdurabilecek miyim sanki?

içeriğin iğrenç olduğunu tahmin edebiliyorum ama mesela bu kiralık katil mevzuu biraz garip ve abartılı geldi.
  • pescador  (06.07.14 22:45:48)
ben de buralarda yazılanları okuyup bir elim hep tetikte cp çıkarsa kapatırım diye girdim. 2-3 saatte çalışan link 3-5 tane buldum. zaten giriş amacım da belli değildi. yok işte gelecekten çekilmiş fotoğraf falan gibi fantastik şeyler görürüm gülerim diye düşünmüştüm ama hiçbir bok göremedim. silah tüccarları falan var ama ona da üşendim bakmaya. kiralık katil 200-300 satırlık yazı yazmış okumadı bile. belki nereye bakacağını bilmek lazım ama düzgün çalışan bri link bile bulamadım. 11 eylül saldırıları, malezya uçağı ile ilgili komplolar falan dönüyor dedilerdi ama hiçbirine ulaşamadım.

  • godsparticle  (06.07.14 22:46:11)
olacakları söyleyeyim. bi hevesle kuracaksın bilgisayarına tor'u. şu hidden wiki denilen yerden başlayacaksın ya da farklı arama motorları falan da var işte. "hmmm şuna gireyim bakayım" deyip bekleyeceksin bi süre, sonra açılacak site, "haa" deyip devam edeceksin, porno kısmına ellemeyeceksin zaten, biliyorsun işte ne bokla karşılaşacağını. sonra silah, uyuşturucu satıcılarına, kiralık katil ilanlarına falan bakacaksın meraktan, belki araştırırken birkaç pdf dosyası indirirsin bilgisayarına, "gizli belge buldum lan galiba" düşüncesiyle heveslenip. birkaç dakika sonrasında da kapatıp 10 dakika önce ne yapıyorsan ona devam edeceksin. bir daha açıp kullanmayacağın tor browser ise bilgisayarında öylece yer kaplamaya devam edecek. kısacası gereksiz, abartılan bir şey. katil olsam kullanışlı olurdu belki de şu durumda senin benim gibi insanlar ne yapar burada bilmem.

  • tonoto  (06.07.14 22:49:36)
bir bok yok. en son 2 yıl önce post atılmış boardlar ve bolca çocuk pornosu, çocuk pornosu izleyen sapıklar bolca olduğu için fbi da epey ajan sokmuştur diye düşünüyorum. girmeyerek hiçbir şey kaybetmiyorsun.

  • bira sisesi kapagi  (06.07.14 22:55:51)
yok be. esrar ve silah dışında birşey yok. işine yarar mı bilmem.

  • cetoxim  (06.07.14 23:49:36)
Hayatın anlamını bulduktan beş dakika sonra çay koymaya giden adam karikatürü gibi biraz. E bu muymuş deyip kapatıyorsunuz sonra. Bi numarası yok öyle.

  • angelus  (06.07.14 23:51:50)
tor indir hiddenwiki diye arat ordan çıkan onion keyi gir esas hiddenwikideki linklere rastgele tıkla bikaç uyusturucu bikaç silah gör tamam işte deepwebtesin.
Ulan yıllardın demeçlerini paylaştığımız alanı bile yüzeysel internete çevirdiniz ak sokucam popkülte ya.

  • Solem  (07.07.14 00:04:53)
Deep web'le ilgili söylenen çoğu (çok uçuk şeyler dışında) doğru. Ama bunları söyleyenlerin genelde tor browser kurup Hidden wiki'den gördükleri adreslere girenler. Yani tanık oldukları şeyleri pek bir abartarak anlatıyorlar. Bu şekilde girseniz de pek bir yere ulaşamazsınız. Ancak üç beş sapık porno siteleye ve fake satış sitelerine ulaşırsınız. Oralardan silah alırsanız da zaten en iyi ihtimal salatalık gelir.

Elinizde girebileceğiniz bağlantılar olmadıktan sonra pek bir anlam ifade etmiyor.
  • johan sebastian  (07.07.14 00:09:19)
bizim gördüğümüz kısmın çoğu palavra. bir bok yok değil var. mesela kredi kartı satanlar falan var. cidden satıyorlar o kadar limitli kartları. bedavadan kart dağıtan bi adam vardı. aldım denedim kartı çalışmaz lan nasılsa diye. kart çalıştı lan cidden. sonra götüm götüm kapattım bi daha da girmedim. 1,5 senedir fbi gelir kapıma diye bekliyorum ama bi bok olmadı şu ana kadar.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (07.07.14 01:43:54)
kiralık katillerde var, belli bir ücret verip vücüdunuzdan herhangi bir uzvunuzu kesip veren doktorlarda var, pek çok örgütün dökümanları var, çok acayip şeylerde var, deep web içerisinde bir arama motoru olmadığı için bulması zor oluyor.

  • selam  (09.07.14 01:05:07)