Çekmeköy nasıl bir yerdir?

Sevgili Konstantin'ler,

1-Çekmeköy nasıl bir yerdir?
2-Tek başına bir kadının yaşaması için uygun mudur?
3-Toplu taşıma ile ulaşım ne derecede mümkündür?
4-Çekmeköy'de çalışılıp nerelerde oturulabilir?

İstanbul'u iyi bilenler bir el atarsa sevinirim.

Hiç gitmedim ama ne zaman adı geçse sadece ne kadar uzakta olduğundan bahsediliyor. Beşiktaş'a uzak bir yer onu biliyorum. Ulaşım da çok kolay değil sanırım.

  • elcolerico  (06.07.14 19:26:45)
cekmekoy un havasi guzeldir zemini saglamdir. depreme karsi istanbul un en iyi yerlerinden. son 10 yilda sehirlesme oldu.yarisi villa yarisi da site diyeyim. trafik problemi var ama son yillarda. cekmekoy de calisacaksaniz cekmekoy de oturun o yuzden. illa civar olsun diyosaniz camlica da otirabilirsiniz. toplu tasimasi biraz zayif. trafikten de etkileniyor. uskudar ve de kadikoy den gelen otobusler oglen saatleri disinda hep trafikte takili kaliyor. gerci metro gelecek yil geliyor yanlis hatirlamiyorsam. o zaman trafik problemi de kalkar. diyeceklerim bu kadar. tek basina bi kadin yasar bence

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (06.07.14 19:59:28)
1- eh işte fena değil, son 10 senede peydahlanan bir başka istanbul semti.
2- uygun gibi sanki bilemedim ki, büyük büyük siteler var bi sürü onlardan birinde oturacaksan iyicene uygun olur heralde.
3- üsküdar ve kadıköy'den dolmuşlar var, en makul toplu taşıma araçları bunlar. otobüs eziyet olabilir.
4- işe ne kadar sürede gitmek istediğine bağlı?
  • 10032007  (06.07.14 20:06:59)
1-homojen bir dağılım yok, milyon dolarlık evlerin olduğu rapsodi sitesi gibi bir yer de var, ucuz yerler de var.
2-tak beşına yaşayan, kız arkadaşlarım var, gelen gideni de çok oluyor ama hiç rahatsız edilmemiş.
3-dolmuşlar fena değil ama pahalı. otobüsle çok uzak.. yakında metro gelecek
4-çekmeköyde çalışılıyorsa çekmeköyde oturmak en iyisi.
  • de jure  (06.07.14 20:24:22)
Çekmeköy güzeldir. Ormanlara komşu bir yer. Haritadan bakınca görürsünüz. Çekmeköyün bittiği yerden ormanlar başlar

Çok güzel siteler var. Rahatlıkla oturabilirsiniz. Temi bir yerdir sitelerin olduğu bölgeler. Hamidiye mahallesi mesela

Ulaşım yavaş yavaş zorlaşıyor haliyle ama 1 seneye metro geliyor. Artık her yer ulaşilabilir olacak çekmeköyden
  • efruz  (06.07.14 20:27:00)
3 ay önce Modadan çekmeköye taşındım. Bolca villa siteleri var. Onun dışında yeni yapılan binalarda mevcut. İnsanları çok modern olmasa da acayip samimiler şuana kadar gördüğüm kadarıyla. Ulaşım olarak söyleyebileceklerim ise 50 dk da tek otobüsle mecidiyeköyde, 1 saatte beşiktaşta olabiliyorsun. Kadıköye ve üsküdarada otobüsler var ama daha uzun sürüyor. 1 saat 15 dk gibi. Tabi dolmuşla gidersen 25 dk da kadıköyde olabiliyorsun ama 6 tl. Havası mükemmel zaten ormanın dibindesin. Güzel yani biz denedik beğendik,

  • acelemvar  (07.07.14 01:00:06)
Havası iyidir de, kitleyle uyum problemli olabilir. O bölgenin %90'ı kapalı yani daha muhafazakar kesim dediğimiz kitleden oluşuyor. Sitesi, villası dahil. Yanlış anlaşılmasın, zırcahil bir ilçe değil. Örneğin bir Sultanbeyli, Bağcılar, Esenler veya Esenyurt gibi magma seviyesinde değil profil, çok daha iyi.

  • naelektrisan  (07.07.14 01:11:30)