kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

kitap okumayı sevmiyorum ancak okumak da istiyorum. şuana kadar okuduğum kitap sayısı 5 falandır herhalde hayatım boyunca. bir hevesle satın alıp ilk 50 sayfasından sonra bıraktığım kitaplar oldu. ne yapmalı ki kitap okuma alışkanlığım olsun?

Roman seni sikiyorsa ilgini ceken konularla ilgili inceleme falan okumayi deneyebilirsin.

  • delifaruk  (06.07.14 14:23:05)
Ne sevdiğini keşfet.sürükleyicilerden başlaman da önerim.özellikle şu polisiyeler.crıstopher grange falan başlaman için faydalı olabilir..

  • hare  (06.07.14 14:25:37)
Önceden okuduğun kitapları bitirmek amacıyla değilde severek okuduysan eğer aynı yazarların kitaplarını alabilirsin.Ya da benzer türde ve akıcı kitapları tercih edebilirsin. Önceden okumadıysan Millennium serisini tavsiye ederim. Üç kitaplık serinin ilk kitabı "Ejderha Dövmeli Kız". Ben kurgusunu ve dilini çok beğenmiştim. Hikayeye kendini kaptırdığında zaten okumak zorunluluk gibi omayacaktır.

  • Enron  (06.07.14 14:33:12)