ortamı en canlı en rahat üniversite hangisi?

komplekssiz, muhafazakarlık içinde boğulmamış, akp zihniyetinden tamamen uzak, kız erkek iletişiminin boğuk olmadığı vs. vs.

odtü, boğaziçi ve isimli vakıf üniversitelerinin çoğu.

  • giderbey  (05.07.14 21:48:11)
Boğaziçi iyi, her telden insan var ama kimse kimseye karışmaz.

  • Lola90  (05.07.14 21:48:12)
olum deyince kızıyosunuz da ortam falan hep senin elinde olan şeyler ya. uzak durman gereken okulları zaten tahmin edersin, hani ayrıca "kardeş şurası sana uymaz" dememize gerek yok. çevre, ortam elbette ki önemli ama gelecek planlarına da karı kıza göre yön vermemek lazım. ayrıca zaten türkiye'deki kalburüstü, kaliteli okulların hiçbiri saydığın şeyler konusunda sıkıntılı değil.

sana şöyle söyliyim ben istanbul üniversitesi edebiyat fakültesindeyim. fakültede 500 bin tane insan var, 600 bini kadın. bana gömleği pantolonunun içine sokan, ergen bıyığını kesmeyen, "mırıbı" diyen çocuklar geliyor. elin oğlu at gibi hatunlarla geziyor. e şimdi bu bizim okul "cemaatçi" olduğundan mı? değil. HANIM MIKNATISI olacak aga, öyle olduğu zaman dindar vakıf üniversitesinde bile ortamın olur.

velhasıl, dediğim gibi, hiç sevmiyonuz bunu ama SİZE BAĞLI.
  • pescador  (05.07.14 21:53:50)
gsü, ege, boğaziçi.

  • sen git ben geliyorum  (05.07.14 21:54:22)
istanbul'a gel, kafan her yerde rahat olur. ayırmaya gerek yok. diğer şehirleri arkadaşlar anlatsın.

  • juninho77  (05.07.14 22:04:49)
Açık ara GSÜ

  • esas itibariyle  (05.07.14 22:08:16)
Boğaziçi +1800

Güney Meydanda çimlerde cıbıldak ablalar yatıp güneşlenir, yanlarında türbanlı ablalar sohbetleşir, diğer yanda birileri voleybol oynar, kedi sever filan.
  • pandispanya  (05.07.14 22:11:38)
ha bir de gsü, boğaziçi gibi üniversiteler yüksek puanlarla girilen bölümlere sahip üniversitelerdir. burada arkadaşlar oraları söylemiş de öyle amerikan kolejlerindeki gibi ortamlar hayal edip de kazanamazsanız üzülmeyin. gayet mütevazi, çalışkan öğrencileri çoğunluktadır. dediğim gibi birini diğerinden ayıracak bariz fark yoktur senin kriterin için istanbul'daki üniversitelerde.

  • juninho77  (05.07.14 22:14:56 ~ 22:16:26)
koç iğrenç kasınç neresi rahat. gs fena değil de küçücük sonuçta her telden çalan insan yok o kadar. boğaziçi en iyi. yine üniversiteye girsem yine boğaziçiye giderim.

  • hayatkısakuşlaruçuyor  (05.07.14 22:39:20)
msgsu

  • nax  (06.07.14 00:47:44)
boğaziçi falan denmiş de kız erkek iletişimi bence baya boğuk ve çarpık boğaziçinde. bunun dışında kızları bayaa sıkıcılar. 4 senedir içindeyim, son iki yıldır ders dışında bir kızla konuşmadım sayılır, 10 dakika falan konuşup sıkıldıklarımı saymıyorum.

  • noluyo yaa  (06.07.14 02:42:10)
sütçü imam. adı bile rahatlattı değil mi.

  • il padrino  (06.07.14 09:02:07)