Zeytinburnunda bayan öğretmene ev +Acil+

Arkadaşlar kiralık ev arıyoruz ama fiyatlar çok pahalı var mı yardım edebilecek birisi?
10-15 gün içerisinde yerleşmesi gerekecek ablamın çünkü..

Tek çok ama çok zor.Semt çok yanlış.Güvenli yerleri siteler onlarda 2+1 1500 liradan başlar.

En mantıklısı öğretmen evi veya bakırköy taraflarında kalması.
  • colorwithnotexist  (04.07.14 01:42:20)
zeytinburnu'nda oturuyorum, colorwinathnotexist'in dediği gibi tek başına kalacaksa hiç tavsiye etmem. genel olarak fiyatlar çok pahalı burada evet, fiyatı uygun olanları da genelde mahalle arası apaçilerin dolu olduğu yerler. bakırköy, bahçelievler'in bir kısmı nispeten daha uygun bir bayan için.

  • dust in the wind  (04.07.14 03:24:14)
cevizlibağ tarafları uygun mudur peki, aslında zeytinburnunda pek sayılmaz daha çok yıldız tekniğin al tarafında kalıyor mevlana caddesi üstünde..

  • burgazteam  (04.07.14 13:04:01)
Cevizlibağ daha çok iş merkezi kıvamında olduğu için pahalıdır. Ortalama bütçeyi söylerseniz en yakın yerleri önerebiliriz.

  • sarhosken alinan hesap  (04.07.14 13:24:49)
Zeytırnburnunda sıtede oturan bırısı olarak sunu soylemelıyım, helekı bayansanız sıte dısında z.burnunda hıcbır yerde oturmaynız. Sitelerde ev fıyatlarıda, 1200-13000'den baslar dıye dusunuyorum.

  • theri10  (04.07.14 15:26:10)
Bende z.burnunda oturuyorum. Yorumlara katılmıyor aile olan apartmanlarda gayet oturulabilir. 700-800TL ya depoda ve bulvar caddesinin arka kısımlarında kiralık evler mevcuttur.

  • seindfeld  (04.07.14 15:37:18)
Her apartmanda aile var. Ama çevre önemli. Şirinevler'de oturuyorum. Apartman baştan aşağı aile ama ortalama haftada 2 kez çete kavgası boyutunda kavga, 1 satıcı kavgası, 1 intihar vakası, 1 silahlı saldırı, 1 soygun oluyor. Apartmana bakacak olursan hepsi aile apartmandan yana bir sıkıntı yok.

Zeytinburnunda da ev bulacağınız yere göre değişir yaşayabileceğiniz sıkıntılar. Ben yine de genel uyarıları dikkate alın derim. Metro güzergahında bir yer bakarsanız (yenibosna - baçelievler - incirli vs.) daha fazla seçeneğiniz olur. Davutpaşa kampüsüne de bir metro uzaklıkta olursunuz.
  • godsparticle  (04.07.14 15:41:07)
sitede oturacaksanız denizatı sitesi (1500-2000 tl)
apartmanda oturacaksanız hatboyu (zübeyde hanım caddesi) veya prof. turan güneş caddesi üzerini tercih edin. 58 bulvar da fena değildir aklınızda bulunsun. (700-1000 tl)

seyitnizam, telsiz, beştelsiz, merkez efendi, çırpıcı, veliefendi mahallelerinden kesinlikle uzak durun.
  • kjswbdlkjfdlkj  (04.07.14 15:53:55)
verebileceğimiz fiyat 600 ile 900 tl arasında olabilir diye düşünüyorum ben

  • burgazteam  (04.07.14 16:27:51)
moralınızı bozmak gıbı olmasın ama 600-900 arası ancak mahalle arası dıye tabır ettıgımız yerlerde ev bulabilırsınız. cok alakasız sekılde pıyasa zeytınburnunda sısmıs durumda.

  • theri10  (04.07.14 16:46:14 ~ 16:47:02)
peki en yakın semtler nereleri olabilir, erkek olması bile tehlike olabilecek bir yerde ablamın tek başına kalacak olması fena halde canımı sıkıyor çünkü.

  • burgazteam  (04.07.14 16:49:07)
En yakın sempt osmanıye-fatıh cıvarları ama osmanıye bolgesıde cok pahalı. belkı fatıh/kocamustafapasa cıvarlarıda olablır.

  • theri10  (04.07.14 16:51:13)
telsiz mahallesi ile ilgili -orada oturan biri olarak- güncelleme yapayım, telsiz'in ana caddelere bakmayan hiçbir apartmanına bakmayın. bizim apartman da aile apartmanı, karşımızda avm var hatta ve oturduğum yeri özellikle de konum olarak çok seviyorum. hemen yanımızda bir sürü hastane marmaray, otobüs durakları vs filan var ama bir arka sokağımıza geçince insan sanki zamanda 20 yıl geriye gitmiş gibi oluyor. kazlıçeşme tarafındaki evlere bakarken aklınızda olsun bu da. yoksa özellikle kazlıçeşme bence güzel bir yer. 58. bulvar denmiş, orası da olabilir.

kira olarak da hem burada hem de genel olarak sayılan ilçelerde 850-900'den aşağı temiz bir yer bulmanız gerçekten zor.
  • dust in the wind  (04.07.14 17:34:32)
Bakırköy'ü tavsiye ederim. Ben şuanda orada oturuyorum. Zeytinburnu'na minibüsle 15 dakika mesafede ve çok merkezi bir yer. Deniz otobüsüyle Kadıköy 20 dakika, dolmuşla Taksim 20 dakika. Genel olarak fiyatlar pahalı fakat biraz araştırmayla ucuza da bulabilirsiniz. 2+1 daireye 775 TL kira veriyoruz ki değer.

  • sarhosken alinan hesap  (04.07.14 22:03:15)
eğer iş yeri metrobüs ya da marmaraya yakınsa kadıköyü düşünmenizi öneririm. kadıköy istediğiniz şartları (mesafe haricinde) karşılıyor.

  • tururo  (04.07.14 23:49:31)
amma yerin dibine sokmuşsunuz semti. doğma büyüme zeytinburnu'luyum. seyitnizam-migros'un orada oturuyorum. arka sokaklar olmadığı müddetçe, rauf denktaş caddesi, mevlana caddesi'nin başı (beko,sembol, bp'yi gören kısımlar) genel olarak güvenli. gece gündüz aydınlık, gece taksi şöförleri falan var, gece gündüz birileri oluyor çevrede o yüzden öyle kıza sarkma olayları falan hiç görmedim uzun zamandır. mevlana caddesi açıldığından beri tek bi olay olmadı evin önünde.

zeytinburnu'nun pis kesimleri demirciler ile ambarlar kısmında kalan sokaklar, sahil yolu, tren yoluna yakın kısımlar, 58. bulvar arkasında kalan sokaklar ile merkezefendi, cevizlibağ tarafları vs.

babamın amcası 3+1 kombili daireyi 800tl'ye kiraya veriyor, kiracı ağustos'ta çıkacakmış ama.

hani nerede öğretmen falan ama benim oturduğum bölgede ulaşım açısından bi gemi yok
  • dodger  (05.07.14 05:00:25 ~ 15:32:37)
zeytinburnu'nun her yeri o kadar da kötü değil yapmayın ya. doğma büyüme buralıyım. belediye, 58. bulvar, olivium civarı mahalleler kötü değil. tutup ara sokakta veya çırpıcı'da bir yer kiralamayacaksa sorun olmaz. ancak ev kiraları gereksiz pahalı. bakırköy'ü de bilemiyorum çok güzel yer de kiraları zeytinburnu'ndan daha pahalı.

  • fantasma danza  (05.07.14 14:32:58)
zeytinburnu yerine bahçelievler yayla tarafları ya da bakırköy osmaniye taraflarından bakmanız güvenliği açısından daha iyi olacaktır.

doğma büyüme oralı olanlar alışmış olabilirler ama yalnız yaşayacak bir kadın için güvenli diyemeyiz.
  • empedokles  (06.07.14 03:56:13)
Bakirkoy/ Osmaniye mahallesi, hipodromun diger tarafinda, dolmusla rahatca zeytinburnu'na ulasilabilir. Yalniz kiralar nasildir cok bir fikrim yok. Forum'un ve adliyenin acilmasiyla bizim evin yaklasik 3 kat degerlendigini biliyorum. Uygubn fiyata bir seyler bulunursa guzel yerdir yasamak icin, 10 yil kadar oradaydim ben, ailem hala orada.

  • fortisvita  (06.07.14 19:36:49)
Bahçelievler yaylada metro ve metrobüse yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinde 850 tl'ye 3+1 eve çıktım yaklaşık 3 ay önce. Buralar gayet sakin ve güvenli. Tavsiye ederim.

  • pamukprensesioperekuyandiranyamukprens  (06.07.14 20:41:37)
madem yıldız teknik tarafında terazidereye bakabilirsiniz. metroya da yakın olur mis.

  • mcgrever  (07.07.14 08:27:53)
Bu semte aılemın gelısı 1950'lı yıllara dayanıyor. 32 yıldırda burada oturan bırısı olarak soylemem gereken sey, zeytınburnu gunden gune bozuluyor. Sımdı etnık vs. konulara gırıpte, konunun dagılmasınıda ıstemıyorum.Benım zeytınburnunun hemen her mahallesınde ya tanıdıgım var, yada akrabam. Tamam Harlem gıbı her sn olay vs. yok ama bayan ıcın mahalle arasında klasık 1 yerde olmaz, olmamalı. Arkadasım, ablanız ıcın en ıdealı, ıllada zeytınburnu olacaksa, sıtede bır yer bulun ama dedıgım gıbı pahalı. Ev fıyatları zaten 400-500 bın dıye gıdıyor sıtede kıralıklarda dedıgım gıbı evın boyutuna gorede 1200-1300...o sekılde artıyor. Denız atı sıtesınde 1500'den asagı bulmanızda zor.

  • theri10  (07.07.14 10:12:13 ~ 17:36:27)
Yıllardır zeytinburnunda oturuyorum. İnsan yemiyoruz merak etmeyin. Telsiz ve Beş Telsiz mahallelerinde gönül rahatlığında oturabilirsiniz. Genç bir kız olarak söylüyorum bunu.

  • see the sea wants to take me  (07.07.14 10:31:01)
zeytinburnunda hangi okul olduğunu söylersen semt olarak da ulaşım olarak da daha iyi yardımcı olurum. ben de 35 senedir burada yaşıyorum. mahalleden de semtten de önemli olan apartmandır. tanıdık veya referansla bulmaya çalışın. yukarıdaki fikirlere de katılıyorum, ara sokaklara fazla girmeyin. caddede kalın.

ben sümer mahallesinde turan güneş bulvarı üzerinde yaşıyorum. son yapılan lüks site ve rezidanslar dolayısıyla canlı bir cadde. bir kaç seneye kadar daha da canlanacak. sahile de e-5 e de yürüme mesafesinde. marmaray, metro, tramvay, otobüs, minibüs, metrobüs gibi ulaşımların da göbeğinde. ama dediğim gibi apartman çok daha önemli. örnek vermek gerekirse bizim apartmanda yan komşum 4 adet genç rus kız. zeytinburnunda deri şirketlerinde çalışıyorlar, birinin motorsikleti var, apartmanımızdaki tek bekar daire olmalarına rağmen rahat rahat senelerdir yaşıyorlar. ama her apartmanda bu kadar rahat edemezler zeytinburnunda.

özet: siteye verecek kadar durum yoksa cadde üzerinden şaşma.
58 bulvar, prof turan güneş bulvarı, muammer aksoy caddesi, zübeyde hanım caddesi, 2 çocuk babası sosyal bir insan olarak favorimdir.
  • kjswbdlkjfdlkj  (07.07.14 12:22:59 ~ 12:25:44)
Şehit Büyükelçi Galip Balkar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapacak ablam.

  • burgazteam  (07.07.14 18:39:28)