İngilizce kelime ezberleme

Bu işi nasıl halledebiliriz?

orta seviyede gerekli olacak kelime listeleri falan var mıdır oturup ezberlemek için?

ilk öneri benden gelsin. çok sevdiğin yabancı dizinin 1 bölümünü altyazıyla yükle. sonra hergün çok kısa süresini izleyip anlamadığın kelimeleri not et. sonra o kelimeleri translate et. böyle böyle bütün diziyi bitirdiğinde yüzlerce kelime'nin yanında dialoglarda aklında kalacağı ve sevdiğin diziyi eğlenerek izleyeceğin için epey faydalı olacaktır.

  • mayeskuel  (03.07.14 22:55:54)
--ilk olarak memrise'ı kullan; şu işinizi görür gibi
www.memrise.com
--lingua.ly
siteye üye ol, tarayıcına da yükleyiver.
bir şey okurken bilmediğin kelime olursa üzerine tıklıyosun bilimum anlamları çıkıyor, tik attıkların kaydoluyor. daha sonra da sitesinden bunları çalışabiliyorsun; sistem memrise'a benzemekte.
  • en lüzumlusundan feyizli bir abiniz  (03.07.14 23:02:48)
kabalcı beşiktaş şubesinin üst katında öyle kelime listeli ezber kitapları var

  • mistreated  (22.08.14 02:45:04)