yarın evden ayrılıyorum

2 aylığına. ev boş kalacak. giderken neleri kontrol etmek lazım?

pencereler

doğalgaz veya ocaktaki tüp

elektrik

su ve musluklar.

kilitler.
  • false pretension  (03.07.14 20:34:06)
elektrik
su
varsa gaz
buzdolabı
bir de açıkta yiyecek kalmasın.
camları iyi kapat.
  • oğlum çok zor lan  (03.07.14 20:34:21)
Hırsız girerse evde ortada değerli bir şey bırakma.

  • Lim5  (03.07.14 20:38:13)
Kuru erzaklarin varsa ağzını kapali tut boceklenebilir.

Pencerelerinde guneslik varsa çek yoksa canım önünde bir şey bırakma güneşten agarir.

Tuvaletine varsa camasir suyu dok sararmayi yavaslatir.

Caydanlikta dem birakma.

Yakın bir komsuna cep telefonunu ver. Çok Yakın değilse gidecegini söyleme
  • rubiks cube  (03.07.14 20:46:26)
buzdolabının fişini çekeceksen kapısını açık bırakman çok önemli, gazete falan sıkıştır hatta, kendi kendine kapanmasın. kötü anılarım var o olayla ilgili :)

  • paltar yuyan masin  (03.07.14 20:59:51)
Butun fisleri cek
pencere ve kapilari kitle
para varsa bankaya yatir
Buzdolabinda fazla bisey birakmamaya calis hatta git birine ver hayrina
  • condom kurşunu  (03.07.14 21:07:44)
Dogalgaz ve suyu vanalardan, elektrigi sigorta kutusundan kapat. Buzdolabi onemli. Kucuk aciklik birakabilirsen hava sirkulasyonu olmasi acisindan iyi olur.

  • icim urperiyor  (03.07.14 21:15:15)
Evde cop kalmadigindan emin ol.
Kuru baklagilleri acik birakacaksan buzdolabina kaldir yoksa naparsin bilmiyorum da sakin oyle birakma, kelebeklenir.
Yaz mevsiminde oldugumuz icin gunes alan odalardaki perdeleri kapatman esyalar acisindan daha iyi olur.
Bitki varsa onlarin da caresine bakmak lazim.
  • saçdemeti  (03.07.14 21:23:41)
suyu ana vanadan kapatın eğer kapatabiliyosanız.
balkon kapıları ve pencerelerin sıkı sıkı kapalı olduğundan emin olun.
güneş alan bir yer varsa, perdesini çekin.
kirli ve nemli çamaşır bırakmayın.
nemli sünger, nemli paspas, nemli el bezi vb. nemli bir şey bırakmayın.
tuvalet alaturkaysa, 5 litrelik bir pet şişeye su doldurup ağzını kapayın ve ters çevirip tuvaletin deliğine oturtun.
tuvalet alafrangaysa, klozetin kapağını kapatın ve üzerine 5 kg'dan ağır bir şey koyun.
buzdolabını boşaltın, fişini çekin ve hem buzluğun hem de buzdolabının kapılarını ardına kadar açık bırakın.
bütün elektrikli aletlerinizin fişini çekin.
varsa ana sigortadan evin elektriğini kesin.
sigortayı kapatamam, evde alarm var derseniz o başka.
sulanacak çiçeğiniz olmadığını varsayıyorum.
güvendiğiniz birine anahtar emanet edebiliyorsanız iyi olur. (eski binadır, borunuz patlar, alt katın tavanından su sızar, parkeleriniz kabarır, fırtına olur camı patlatır, içeri yağmur yağar, maallede patlama olur, yangın olur camlarınız patlar v.s. acil hâller için). bu gibi hâller için komşuda telefon numaranız bulunursa iyi olur.
soğan sarmısak gibi şey bırakmayın dışarıda. hepsini çöpe atın.
bakliyat kurtlanıp, kelebeklenebilir.
aklımıza gelmeyen, küflenebilecek ne varsa yok edin.
rutubetli bir şehirse, ayakkabılarınız bile küflenebilir.
dönüşünüzde, yazın iki ay beklemiş yağları tüketmeyin, yenilerini alın. tüketmeyeceğinize göre, gitmeden birilerine verin.
  • compadrito  (03.07.14 22:02:46 ~ 22:05:30)
tuvalete banyoya böcek ilacı sepin, dönüşte sizi hamamböcekleri karşılamasın.

  • piramitleri kimin yaptigini biliyorum  (03.07.14 22:57:01)